Вінниччина завжди була та залишається аграрною областю. Своїми успіхами, які демонструє навіть у найскладніші роки, вона завдячує передусім тим, хто працює на землі. Нині ж сільгоспвиробники обурені законодавчими змінами, які заганяють їх у глухий кут. Антифермерський закон про ринок землі, за який проголосували президентська партія «Слуга народу» і партія Порошенка «Європейська Солідарність», та ідея оподаткування невеликих ділянок, фактично, вигідні тільки потужним агрохолдингам, а фермерські господарства можуть просто знищити.
«Ухвалений та введений в дію закон про ринок землі – найгірший сценарій розпорядження стратегічним ресурсом держави – землею. Не здивуюсь, коли потім українську землю приберуть до рук іноземні власники. Ми будемо домагатися зміни цього закону. Тепер, замість того, аби розробляти нові програми підтримки українського фермерства, розглядається законопроєкт щодо оподаткування невеликих ділянок, який фактично позбавить тих же фермерів можливості працювати на своїй землі. Цей податок просто змусить селян продавати свою ділянку великим латифундистам, – каже Володимир Гройсман.– Я категорично проти цього».
Вінницькі аграрії не даремно бачать у Гройсмані свого однодумця. Підтримку держави вони відчували, коли Володимир Борисович очолював Уряд України, на підтримку партії «Українська Стратегія Гройсмана» сподіваються й тепер. Але не просто чекають на це, а готові співпрацювати з політичною силою. Так, членами команди Гройсмана стали відомі на Вінниччині сільгоспвиробники, успішні господарники – Олександр Шевчук із Оратівщини; Петро Струсевич із Мурованокуриловецького району; Віталій Бень – із Чернівецького; Олександр Кавун, Олег Ковбасюк і Василь Гондарук із Бершадщини; Юрій Повх із Турбова; Анатолій Кречківський та Юрій Василишен із Крижопільщини; Катерина Кедик із Шаргородщини; Віталій Август із Томашпільщини; Руслан Дощин із Тиврівського району та Олександр Крижанівський – із Піщанського.
Спільну думку сільгоспвиробників висловила Катерина Кедик:
«Аграрії останніми роками мають безперечні досягнення. Галузь із дотаційної стала найбільш розвинутою з використанням високих технологій. Ми змогли підвищити робітникам зарплати. Завдяки програмам підтримки від Уряду Гройсмана мали можливість планувати завтрашній день. Зараз опинилися як на мінному полі: крок – і вже в повітрі… Цьогоріч через погодні умови на 25 % не отримаємо запланованого врожаю. На рівні держави ніхто про це не говорить, нас не чують. Фермери – не захищені. Крім того, маємо недолугу цінову політику на нашу продукцію; недолугий Закон про обіг земель, в якому зовсім не передбачено інтереси українця; маємо неправильну систему оподаткування. Сімдесят років тому ми мали подібний приклад. У 1948 р. ухвалили указ про «збільшення ставок сільськогосподарського податку». Це призводило до того, що селяни продавали худобу, вирубували плодові дерева, згортали підсобне господарство. Держава зазнавала збитків, а селяни, і особливо молодь, намагалися втекти з села. А тепер наше завдання – створити такі умови, щоб люди хотіли залишатися біля землі, бо мали б з цього достаток. А громада б мала гроші на розвиток. Переконана, дуже важливо, щоб була співпраця фермерів з керівниками громад. Однодумців я знайшла в «Українській Стратегії Гройсмана». Думаю, що завдяки створенню «Стратегії 2030», ініційованої Володимиром Борисовичем, матимемо можливість разом покроково розв`язувати наші проблеми».
Лідер партії Володимир Гройсман переконаний, що вінничани здатні правильно реагувати та подолати найскладніші виклики:
«Вінничани мають великий потенціал. У нас – потужна команда. Вибори до органів місцевого самоврядування, заплановані на осінь, мають стати можливістю прийти в місцеву владу і включитися в процеси ухвалення рішень для розвитку Вінниччини. Давайте почнемо будувати успішну країну з Вінниччини!»