31 Січня, 2023, 10:05

У власність Вінницької громади суд повернув земельну ділянку вартістю ₴22 мільйони

Прокуратурою попереджено незаконне припинення права державного підприємства на користування землями лісогосподарського призначення на території м. Вінниці площею 6 га вартістю 22 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Вінницькою обласною прокуратурою у ході розгляду звернення державного лісогосподарського підприємства виявлено рішення Вінницького міського суду, яке постановлене всупереч інтересам держави.

Судом визнано недійсним виданий підприємству державний акт на право постійного користування земельною ділянкою лісогосподарського призначення площею 6 га вартістю 22 млн гривень у м. Вінниці та визнано за фізичною особою право власності на частину цієї ділянки площею 5 соток (справа № 127/18239/20).

Рішення суду мотивовано тим, що громадянин є власником квартири у багатоквартирному будинку, а земельна ділянка необхідна йому для обслуговування цієї квартири.

При цьому судом не взято до уваги, що уповноваженими державними органами рішення про вилучення землі з постійного користування державного підприємства та передачу її громадянину не приймалось.

Більш того, судом не залучено до розгляду справи належного відповідача – Вінницьку обласну військову адміністрацію. При цьому прийнято рішення, що порушує її права.

Суддя фактично перебрав на себе повноваження обласної військової адміністрації, створивши передумови для вибуття з державної власності земель лісогосподарського призначення.

Незаконне рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку. Вінницьким апеляційним судом 17.01.2023 апеляційну скаргу задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано та відмовлено громадянину у задоволенні позову.

Останні новини

Новини

20 Березня
17 Березня
16 Березня