14 Грудня, 2021, 17:46

У Вінницькому педагогічному університеті відкрито археологічний музей

14 грудня на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського відкрили археологічний музей. Це сотні артефактів, знайдених студентами історичного факультету під час археологічних досліджень на Вінниччині протягом останніх 50 – 60 років. Серед унікальних знахідок – посудина для зберігання збіжжя, якій 6,5 тисяч років.

У музеї представлені матеріали археологічних розкопок, які проводились викладачами історичного факультету педагогічного університету впродовж останніх 50 років.

Як ми раніше писали, ініціатива створення музею археології належить декану факультету історії Юрію Зінько та ректорці університету Наталії Лазаренко.

«Ми проводили археологічні дослідження. Що знаходили – здавали державі, але нас ще є багато знахідок, які залишились для дослідження. Ми їх реставруємо. Є унікальна посудина для зберігання збіжжя, знайдена в Іллінецькому районі. Її висота 80 сантиметрів. Цій посудині 6-6,5 тисяч років. Є також багато матеріалів слов’янської доби, черняхівської, трипільської. Плануємо зробити музей, де відображені різні епохи. Там буде і знаряддя праці, і зброя. Є кам’яні сокири та інше. Різні артефакти, які ми знайшли на території області будуть розміщені в музеї у хронологічному порядку», – розповідає декан факультету історії, професор Зінько Юрій Анатолійович.

Подібного музею немає в жодному університеті України. Наталія Лазаренко каже, що музейний простір облаштують за рахунок меценатів.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня