У Вінницькій ОТГ обговорюють майбутнє культури і туризму

У Вінниці під час чергового експертного обговорення стратегічного розвитку перспективної Вінницької міської ОТГ йшлося про розвиток культури і туризму.Тему «Культура і туризм в наступному десятилітті. Публічні простори як підсилювачі ідентичності» обговорювали в режимі ZOOM-конференції.

Оскільки стратегія розвитку Вінницької міської ОТГ до 2030 року розробляється не лише для Вінниці, а й для сіл, які мають увійти до Вінницької міської об’єднаної територіально громади, то значна увага приділялася розвитку саме цих територій.

«Сучасні умови вимагають від нас розуміння того, що відбувається не поглинання територій, а формується взаємодія й кооперація громад. Важливо, щоб жителі цих територій розуміли, що поглинання або стертя ідентифікації не буде. Навіть мікрорайони міста сьогодні мають свої особливості. У нас в місті існує прекрасна громадська ініціатива, яка кілька років тому спільно з істориками, журналістами та дослідниками видала книгу «Історії Старого міста». Це унікальне видання, яке розповідає про історію району, який «народив» Вінницю, яку ми сьогодні знаємо.  Такі дослідження ми могли б зробити по всій Великій Вінниці. Такі ініціативи потрібно розвивати у найближчі роки», – розповіла заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук зазначив, що в департаменту вже є досвід роботи з селами які об’єднуються з містом.

«Публічні простори мають зламати стереотипи сприйняття взагалі культури як такої. Якщо взяти, наприклад, Централізовану бібліотечну систему міста, то сьогодні я пишаюся тим, що я працюю у команді, яка трансформувала бібліотечну систему, і сьогодні вона є взірцевою для інших міст. Ми показали людям, що бібліотеки – це соціокультурні центри, в яких можна не тільки читати. Хочу, щоб люди розуміли, що культура змінюється кожного дня, як і наше життя. І вона має бути нестандартною та креативною», – зазначив Максим Філанчук.

До обговорення стратегії розвитку тризму у Вінниці можуть долучитися всі охочі, наголосив заступник директора департаменту маркетингу та туризму Станіслав Данілов.

Крім того, пропозиції щодо розвитку культури і туризму можна надсилати на електронну скриньку vmotg2030@vmr.com.ua. Детальна інформація за посиланням.

Нагадаємо, що створення “Стратегії 2030” для громад Вінниччини розпочалося з ініціативи експрем’єр-міністра вінничанина Володимира Гройсмана.

Останні новини

Новини

24 Березня
23 Березня
22 Березня
21 Березня