30 Березня, 2021, 11:17

У Вінниці українські та американські військові авіатори домовилися про співробітництво

Як розповів речник Командування Повітряних Сил Юрій Ігнат, делегація Командування Повітряних Сил ЗС України, яку очолив ТВО командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант Аркадій Вашутін, зустрілась з Військово-повітряним аташе при Посольстві Сполучених штатів Америки в Україні, підполковником Джоном Картером та його помічником – капітаном Джеймсом Тіппетсом. На зустрічі сторони обговорили питання військового співробітництва на найближчу та довгострокову перспективу. А також говорили про використання ударних безпілотних літальних апаратів з врахуванням їх застосування у військових конфліктах на Близькому Сході.

“Це плановий візит, який відбувається щоразу, коли змінюється військово-повітряний аташе при Посольстві США в Україні. Під час зустрічі обговорюють перспективні плани на майбутнє та здобутки. Зараз на слуху, особливо після трагедії, що сталась у Чугуєві, оновлення парку авіаційної техніки повітряних сил. Яким воно буде до 2035 року, ми розробили візію, яка техніка має з’явитись, яких виробників, які зенітно-ракетні комплекси, безпілотні літальні апарати. Взагалі, яким чином має змінитись структура Повітряних Сил, щоб вона була сучасною, дієвою і взаємосумісною, що найголовніше, з Повітряними Силами країн НАТО”, – розповів Юрій Ігнат.

Уряд США продовжує підтримувати Україну та її Збройні Сили, проводячи спільні військові навчання на території нашої держави. Зокрема, до України регулярно приїжджають американські інструктори, які надають допомогу у навчанні та підготовці кваліфікованих фахівців. Минулого року в українське небо піднімалися американські стратегічні бомбардувальники у супроводі українських винищувачів, а в рамках спільних навчань спецпризначенці країн-партнерів десантувалися з американських транспортних літаків. Наступні командно-штабні навчання за участю військовослужбовців ЗСУ двох країн заплановані восени.

“Завжди в Збройних Силах наприкінці року проводяться командно-стратегічні штабні навчання, де залучені усі Збройні Сили. Цього року теж будуть такі навчання, ще більш масштабні, ніж минулого, із залученням наших партнерів – країн НАТО. Особливо активну участь братимуть американці. Минулого року вперше безпрецедентний був захід, коли стратегічні бомбардувальники супроводжували наші винищувачі в українському небі”, – додав Юрій Ігнат.

Нагадаю, рік тому органи військового управління Повітряних Сил перейшли на нову організаційно-штатну структуру за стандартами НАТО.

Останні новини

Новини

3 Лютого
2 Лютого