4 Лютого, 2021, 17:00

У Вінниці реконструйований спорткомплекс «Здоров’я» незабаром відновить роботу

Незабаром має відновити роботу обласний спорткомплекс «Здоров’я», що у Вінниці по вул.Якова Шепеля, 23. Реконструкція спорткомплексу тривала два роки (2018-2020). Зараз це абсолютно інше приміщення, інша будівля і зовні, і всередині, інші можливості, а відповідно, – і нові перспективи для спортсменів.

У Вінниці реконструйований спорткомплекс «Здоров’я» незабаром відновить роботу

– Результат того, що ми бачимо сьогодні – це поєднані зусилля та можливості державного Фонду регіонального розвитку, а також обласного бюджету. Реконструкція цього спортивного комплексу розпочиналася у 2018, ще Володимир Гройсман, будучи прем’єр-міністром, був генератором таких ініціатив. За два роки ми бачимо результат: загальна вартість робіт – близько 40 млн грн, з обласного бюджету спрямовано на реконструкцію в межах 4,1 млн грн, – каже голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий. – Відзначу, що міська влада покращила доступність до цього закладу, тут облаштовані доріжки, встановлені транспортні зупинки. І такий комплексний підхід, таке об’єднання зусиль завжди дає гарний результат.

Директор спорткомплексу «Здоров’я» Андрій Ковенко каже, що фактично із 1991 року і аж до 2018-го ніяких істотних змін у спорткомплексі не відбувалося.

– Є таке слово «жеврів». Так змагання були, але це була така радянська спадщина. Частина комплексу навіть була неопалювальна, використовувалася однією обласною організацією, яка взагалі не мала ніякого відношення до спорту,  – розповідає Андрій Ковенко. – Після реконструкції від того приміщення, що було, можна сказати, залишися тільки зовнішні стіни. Навіть дах і той повністю зняли і поміняли. Так, це коштувало значних грошей. Але результат отримали гідний. До того ж, усі приміщення – інклюзивні і доступні для малобільних груп населення.

У Вінниці реконструйований спорткомплекс «Здоров’я» незабаром відновить роботу

У спорткомплексі 4 спортивних зали загальною площею близько 800 метрів, з них два нових – зал боротьби і тренажерний зал. На балконі – 104 місця для глядачів і близько 15 місць для осіб із маломобільних груп населення, замість старих лавочок – крісла. Облаштовані 6 роздягалень, комори для зберігання інвентаря, коментаторська, суддівська. Великий тренувальний зал – мультифункціональний зі спеціальною розміткою, тут можна проводити тренування з баскетболу, футзалу, волейболу, бадмінтону, є розмітка для звичайного тенісу. Баскетбольні щити піднімаються. Будівля утеплена і має власний тепловий пункт. Працівники відзначають, що теплових втрат,  фактично, немає. У спорткомплексі тепер є сучасна вентиляція і ліфт. На табличках біля залів і кабінетів написи дублюються шрифтом Брайля. Жовті наліпки зі шрифтом Брайля – на усіх поручнях, в тому числі і сходових. І це лише частина змін.

На першому поверсі спорткомплексу розмістилася адміністрація Регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». В організації наразі працюють 18 тренерів, а у ДЮСШ, яка діє при центрі, займається 170 дітей із 8-ми видів спорту. Директор «Інваспорту» Дмитро Лукавий щиро радіє, що вони розміщуються саме у цьому приміщенні.

– Ми у цьому комплексі можемо закрити питання боротьби, бадмінтону, проведення змагань таких як бочча, голбол. Є у нас настільний теніс, ми думаємо, як його розвивати, – розповідає Дмитро Лукавий. – Були вже звернення навіть про танці на візках, є такий вид спорту. Уже спілкувався з тренером збірної команди України і якщо все буде нормально – то є у нас дівчина, яка самостійно займалася, ми плануємо її уже відправити на чемпіонат України. Тобто перспективи для розвитку є, а з реконструкцією спорткомплексу з’явилися нові.

У Вінниці реконструйований спорткомплекс «Здоров’я» незабаром відновить роботу

На сьогодні вінницькі паралімпійці мають три ліцензії на ігри у Токіо. І борються ще за три. Утім вид спорту і спортсменів не називають.

– Не будемо загадувати наперед, але побажаємо нашим спортсменам перевершити навіть свої сподівання, – зазначає голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Такий сучасний спортивний комплекс в першу чергу дасть можливість спортсменам розвиватися. А якщо це будуть успіхи для наших вінничан – то це будуть успіхи і для України.

До речі, сам Вячеслав Соколовий полюбляє футбол. Вважає, що прикладом для молодих футболістів є Андрій Шевченко і Олег Блохін. Але героями вважає усіх, хто захищає прапор Української Збірної.

– Я взагалі підтримую спорт. І вважаю, що спортом мають займатися усі – в межах своїх можливостей і вподобань, – каже голова обласної ради.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня