29 Липня, 2020, 13:36

У Вінниці над очищенням дна Бугу працюють 5 земснарядів (ФОТО)

Від весни у Вінниці тривають роботи з розчищення дна річки Південний Буг. Проєкт, який розрахований на 5-6 років, має на меті покращити санітарний стан річки і позитивно вплинути на якість питної води.

Наразі русло річки чистять одразу п’ять земснарядів. Вони працюють на ділянці від від мосту об’їзної дороги в напрямку школи №29. Довжина цієї ділянки становить 3080 м. На сьогодні з дна підняли 67 тис. кубів намулу, повідомили в міській раді.

Другим відрізком роботи буде напрям від 29-ї школи до острова Кемпа. Довжина цієї ділянки становить 3400 м. Третій етап розчистки розташований між островом Кемпа та греблею Сабарівської ГЕС. Довжина ділянки – 6900 м.

«За останні місяць ми підсилили роботу технікою: над розчисткою почали працювати ще додатково два земснаряди, одна баржа та екскаватор з подовженою стрілою для того, щоб не зупиняти роботу земснарядів і був безперервний цикл. Ми вже вичистили 67 тисяч кубів намулу. На спеціальних майданчиках ми його сушимо кілька тижнів, після чого будемо вивозити на полігон. Зараз працює п’ять земснарядів. В день підіймають по 5-6 тисяч кубів ґрунту. На важких ґрунтах, де вже не можуть справитися земснаряди, застосовується екскаватор-амфібія з баржею. Він ковшем дістає ґрунт і грузить його на баржу. Це унікальна баржа для України, виготовлена по спецзамовленню і працює як самосвал», – розповів керівник підприємства ТОВ «ПМК КИЇВ»  Вадим Білоконь.

Авточернетка

Міський голова  Сергій Моргунов, який 29 липня відвідав ділянку робіт, зазначив, що роботи проводяться виключно за кошти бюджету Вінницької ОТГ.

«Це екологічне питання. Я навіть не пам’ятаю, щоб її так чистили. Ми як муніципалітет єдині, хто займається очисткою річки Південний Буг. Настав час задуматися про наші водні ресурси. … Коли чистили річку Десенку, там відкрилося багато різних джерел, що дає можливість воді прибувати. Перша черга робіт в межах Вінниці розрахована на два роки», – сказав Моргунов.

Голова зауважив, що в зв’язку з коронавірусом мерія значно скоротила видатки в різних статтях бюджету, але не зупинила процес очистки ріки.

«Адже маємо забезпечити нормальну подачу води до облводоканалу. На жаль, на сьогодні обласна рада не має розуміння, що водоканал потрібно передати Вінницькій міській територіальній громаді, хоча «Вінницяоблводоканал» фактично обслуговує 80% мешканців міста Вінниці. З іншого боку, я не розумію, чому тоді водоканал і обласна рада звертаються до нас, щоб ми їх фінансували, якщо, як вони стверджують, у них все добре з фінансової точки зору. То чому тоді ми маємо виділяти їм кошти з бюджету громади?!», – коментує ситуацію Сергій Моргунов.

Авточернетка

Останні новини

Новини

29 Березня
28 Березня
27 Березня
25 Березня