Учасники толоки зібрали чимало пластикових та скляних пляшок, поліетиленових пакетів, старий одяг, матраци, автомобільні шини та навіть шматок бамперу. Крім того, на березі були й гори будівельного сміття.
Окрім дорослих участь у заході взяли діти, які не лише активно збирали мотлох, а й пропонували ідеї, як покращити стан цієї території.
«Ця акція не одноразова. Ми займаємось нашим проєктом «Малі річки Вінниці» з минулого року. Саме Дьогтянець ми взяли як основний проєкт, тому що побачили, що на цій річці є дуже багато проблем, включаючи і сміття, – розповів заступник директорки КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко. – Хоча ця річка невелика, але за раз все неможливо прибрати. Ми Дьогтянець умовно поділили на декілька зон і кожна з них має свій потенціал та свої проблеми. Минулого року було подібне прибирання на іншій ділянці вздовж Дьогтянця. Там також зібрали чимало сміття, зокрема й великогабаритного».
Фахівці «Інституту розвитку міст» наголошують, що акція з прибирання – це спосіб покращити стан території та зробити її привабливішою. Цю зону не варто перетворювати у смітники, від яких загородилися гаражами, на ній потрібно облаштовувати місця, де можна проводити дозвілля на природі.
Після прибирання з вінничанами фахівці обговорили проблеми та потенціал ділянки Дьогтянця в районі парку «Вишенський». Містяни також заповнили анкету щодо проблем водойми та її потенціалу. Про результати опитування незабаром повідомлять на сторінці «Інституту розвитку міст».
Нагадаємо, що мета проєкту «Малі річки Вінниці» – дослідити потенціал річок та струмків міста та стало інтегрувати їх у міський простір. Раніше вже влаштовували експедиції вздовж Дьогтянця, прибирали його в районі Хмельницького шосе, проводили опитування містян, розпочали проектування пілотного простору разом з мешканцями й почали гідрологічне дослідження малої річки.