27 Квітня, 2022, 14:32

У Вінниці апеляційний суд наклав арешт на яхту, угнану до окупованого Криму

Яхту Saint Nicolas, яку в 2014 році незаконно перегнали до окупованого Криму, арештували за рішенням суду. Власником плавзасобу є панамська судноплавна компанія, але фактично судно належить киянці, а користується ним житель Миколаєва.

Про це повідомляють у Вінницькому апеляційному суді.

За даними слідства, яхта була засобом скоєння злочину,  передбаченого статтею 332-1 Кримінального кодексу України (Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

“У межах кримінального провадження, відкритого ще 2014-го року, досліджують обставини порушення невстановленими особами з числа членів екіпажу судна порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави за попередньою змовою між собою”, – йдеться у рішенні.

Україна розглядає заходження  суден під іноземним прапором до закритих портів на території Криму та Севастополя, як порушення норм міжнародного права, за що передбачена кримінальна відповідальність для судновласників, операторів та капітанів суден. Відповідні дії прирівнюють до державної зради.

Як встановило слідство, влітку 2020 року Saint Nicolas заходив до Криму з вимкненою системою стеження, що є порушенням вимог безпеки мореплавства.

“До речі, Чорноморська інформаційна система для інспектування порту перебуває в Москві. До неї внесли низку змін стосовно проходження суднами-порушниками «порт-стейт-контролю» на тимчасово окупованій території України – в закритих кримських портах. Інакше кажучи, фактично сфальсифікували дані про перебування суден на тимчасово окупованій території Кримського півострова. Цікаво, що й офіційний сайт, який містить, зокрема, акти перевірок суден, розробляє та адмініструє також країна-агресор”, – йдеться у повідомленні.

Вінницький апеляційний суд залишив без змін ухвалу міського суду про накладення арешту на речовий доказ – яхту Saint Nicolas.

Суд у Вінниці арештував яхту, яка втекла до окупованого Криму

Суд у Вінниці арештував яхту, яка втекла до окупованого Криму

Суд у Вінниці арештував яхту, яка втекла до окупованого Криму

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня