21 Червня, 2022, 10:06

У криницях Вінниці перевіряють якість води

Санітарні фельдшери Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб досліджують якість питної води у криницях Вінниці. Воду перевіряють на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники.

Про це розповіла завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Оксана Скоробогач.

У Вінниці дослідили якість води у криницях

Забір води робили у криниці по вулиці Блока, 22.

Воду, яку набирали у скляну ємність, досліджуватимуть на мікробіологічні показники. Ту, що у пластикову пляшку — на санітарно-хімічні показники, зазначила фахівчиня центру Людмила Черниш.

“Набираємо спочатку на мікробіологічні показники — це бактерії групи кишкової палички, загальні коліформи, санітарно-хімічні показники, загальна жорсткість, аміак, нітрати, запах, органоліптичні показники”, — каже Людмила Черниш.

Контрольний забір води зробили і на вулиці Івана Миколайчука, що у мікрорайоні Слов’янка.

Результати будуть за 10 днів, каже заввідділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Оксана Скоробогач. Воду у криницях перевіряють двічі на тиждень. Всього у Вінниці 600 колодязів. Половину з них уже перевірили.

“Із них 60% вода нестандартна: перевищення по жорсткості, вмісту нітратів та кишкової палички. Воду вживати лише після кип’ятіння”, — каже Оксана Скоробогач.

У Вінниці дослідили якість води у криницях

Окрім колодязів, водозабір здійснюють і з річки Південний Буг та артезіанських свердловин, каже Скоробогач. Там теж виявили перевищення санітарних норм. Це пов’язане з цвітінням води.
У Вінниці дослідили якість води у криницях

Отруїтися нею можна, якщо пити у великій кількості, каже Скоробогач. У разі ж суттєвого перевищення норм, результати досліджень передають у Держпродспоживслужбу та повідомляють населення.

Воду у вінницьких криницях перевіряють двічі на тиждень. Технічну в умовах воєнного стану  щодня.

Останні новини

Новини

30 Червня
29 Червня
28 Червня