22 Червня, 2022, 16:21

Тимка Падури – замість маршала Москаленка: у Вінниці хочуть перейменувати вулицю

Вінничанин Костянтин Щигорцов зареєстрував петицію, в якій просить перейменувати вулицю Москаленка, що у мікрорайоні Тяжилів, на вулицю Тимка Падури.

«Перейменувати вулицю у мікрорайоні Тяжилів, котра носить ім’я радянського маршала Кирила Москаленка. Росіянина і представника тоталітарної держави, котра знищила мільйони українців. Вшанування постаті котрого, є абсолютно чужим і алогічним в топоніміці міста Вінниці і загалом України. Натомість пропоную вшанувати видатного українця уродженця Вінниччини сина і співця українського і польського народів, котрий для обох націй є визначною об’єднавчою постаттю, а його творчий доробок спільним надбанням українців і поляків – Тимка Падури. Автора легендарної пісні He Sokoły/Гей Соколи, яка є безмумнівно символом волі і боротьби поляків і українців за волю», – йдеться у петиції.

Щоб петицію розглянули у Вінницькій міській раді, потрібно зібрати 350 підписів.

Довідка.

Тимко Падура – українсько-польський поет, композитор та торбаніст. Автор низки пісень про козаків. Уродженець Вінниччини.

Нагадаємо, у Вінниці опублікували список вулиць міста, які варто перейменувати у рамках деколонізації Вінниці. Це – 78 назв, або ж 183 топоніми (вулиці, провулки, проїзди, тупики, парк). Пропозиції від вінничан ще приймають.

 

Останні новини

Новини

1 Червня
31 Травня
30 Травня