16 Листопада, 2021, 10:23

Цього року у місті висадили клени, липи та горобину

У цьому році на вулиці Данила Нечая висадили 89 кленів,  ще 55 таких дерев з’явилось на вулиці Пирогова. У середмісті висадили сім лип та одну сакуру, а на Замковій горі – чотири катальпи. Також нові дерева посадили на вулицях  Замостянській та Привокзальній.

Саджанці висаджують як після проведення реконструкції території, так і для підсилення вже існуючого озеленення. Як розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк, у Вінниці озеленення проводять у відповідності до обов’язкових вимог вуличної посадки дерев та чагарників на території Вінницької міської територіальної громади.

SR_00733.JPGНаприклад, при висаджуванні кленів на вулиці Пирогова, саджанці вже мали сформовану кореневу систему. Їм понад 10 років, висота кленів від 4,5 до 6 метрів, обхват стовбура не менше 12 сантиметрів. Такі саджанці добре переносять погодні умови, вони приживлюються у 95%.

Важливо, що у Вінниці під час висадки дерев додають спеціальні кульки гідрогелю для затримання вологи, а також спеціальні стимулятори росту. Як розповідає заступниця директора КП «Зеленбуд» Тетяна Прибиш, це сприяє приживлюваності саджанців. Для кращого поливу біля дерева монтують спеціальну трубу, завдяки якій вода одразу потрапляє до коріння.

Обїзд данила нечая (2).JPGТакож у цьому році 89 кленів висадили на вулиці Данила Нечая, де проводили реконструкцію магістралі. А на Замковій горі висадили чотири катальпи бігнонієвидних. На вулиці Соборній посадили сім лип та одну сакуру. На вулиці Замостянській – сім кленів гостролистих, а на вул. Привокзальній – п’ять саджанців горобини.

Також у 2021 році висаджували кущі – біля міської клінічної лікарні  №3, що на вулиці Маяковського. Тут посадили 80 кущів спіреї.

Останні новини

Новини

20 Березня
17 Березня
16 Березня