6 Травня, 2021, 12:19

Стратегію розвитку до 2030 року ухвалила Барська громада на Вінниччині

Стратегію розвитку до 2030 року ухвалила 6 травня Барська територіальна громада. На сесії міської ради депутати одноголосно підтримали важливий для громади план розвитку на наступні 10 років. Участь у сесії взяв голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, депутати облради від “Української  Стратегії Гройсмана” Олександр Хом’як і Олег Легеза.

Барський міський голова Володимир Саволюк зазначає, що у депутатів і у мешканців є чітке бачення, куди має рухатися у своєму розвитку громада і які напрями будуть розвивати.

– Ми вивчили наші сильні та слабкі сторони. І Стратегія розвитку Барської громади буде направлена саме на реагування на ті виклики, які стоять перед нами, – каже Володимир Саволюк. – У нас є гарний приклад – це наш обласний центр – Вінниця. За 10 років там практично зробили дуже серйозний прорив. Вони зберегли найголовніший ресурс – це людей в місті. Від цього і розвиток економіки, і багатьох інших галузей. І сьогодні Вінниця – найкомфортніше місто на теренах України. І саме таким шляхом іде Барська територіальна громада.

Підготовка Стратегії розвитку громади розпочалася  із проведення соціально-економічного аналізу. Була створена робоча група. У формуванні стратегічного документу взяли участь і представники населених пунктів, які увійшли до складу громади, і депутати, і представники бізнесу, громадські активісти, молодь і працівники міської ради. Зі 140 ідей проєктів розвитку до першого етапу реалізації відібрали 79 проєктів і заходів, які будуть впроваджуватись протягом 2021-2023 років.

–  Було зібрано та проаналізовано думки усіх. І ми дійшли висновку – нам необхідний сталий розвиток громади, який об’єднує суспільство, екологію і економіку. Усі етапи нашої роботи висвітлені на сайті Барської міської ради. Там є вкладка «Стратегія 2030», куди ми додавали усі наші документи, щоб бачили і жителі, і депутати, і якомога активніше долучалися до процесу формування Стратегії, – розповіла начальниця відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради Ірина Походзей.

Барська громада 2030 – це спроможна, доступна, безпечна, туристично приваблива територія Поділля, екологічно чистий, доступний простір здорових, активних, підприємливих людей. Із інноваційно орієнтованим бізнесом, сприятливим інвестиційним кліматом, розвинутою промисловістю та високою якістю життя в сільській місцевості.

У Стратегії розвитку Барська територіальна громада визначила дві пріоритетні цілі:

1.Інноваційна економіка.

2.Високі стандарти життя.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий привітав жителів Барської громади із ухваленням важливого документу, а депутатам подякував за його одностайну підтримку.

– Знаю, що над Стратегією працювали усі. Дуже активними були і жителі громади. Це дуже добре, адже саме їхні інтереси мають бути понад усе. Стратегії для того і пишуться, щоб змінювати громади, території на краще через умови проживання, навчання, відпочинку, дозвілля людей. Центром усіх інтересів має бути людина, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Понад 20 громад Вінниччини уже мають власні стратегії. Фактично, уже усі громади доопрацьовують свої Стратегії, і багато їх винесено на чергові сесії міських, сільських і селищних рад. Це шлях до гарного результату.

Довідково

Стратегії розвитку громад до 2030 року на Вінниччині розпочали розробляти за ініціативи партії “Українська Стратегія Гройсмана” влітку 2020 року. До процесу активно долучилась жителі громад, експерти та представники громадських організацій.

Барська міська територіальна громада сформована на основі об’єднання Барської міської ОТГ та 20 селищних і сільських громад Барського району Вінницької області. Перші вибори до ОТГ відбулись 18 грудня 2016 р. У складі громади: Антонівська, Балківська, Войнашівська, Гаївська, Гармаківська, Гулівська, Журавлівська, Івановецька, Комаровецька, Кузьминецька, Луко-Барська, Мальчовецька, Матейківська, Мигалівецька, Митківська, Терешківська, Ходацька, Чемериська, Ялтушівська і Барська міська рада. Загалом – 69 населених пунктів з адміністративним центром у місті Бар.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня