16 Листопада, 2020, 16:27

Сім інклюзивних групп відкрито в листопаді у вінницьких дитсадках

У 25 із 55 дитячих садках комунальної власності Вінниці та в 25 школах із 37 працюють інклюзивні класи. Планується створити ще більше.

Нині в закладах освіти Вінницької територіальної громади навчається 240  дітей з особливими освітніми потребами, у порівнянні з минулим роком їхня кількість збільшилась на 46 %. Загалом, зараз у садочках Вінниці діє 36 інклюзивних груп, у яких виховується 67 дитини з особливим інклюзивними потребами. Лише з початку листопада у Вінниці запрацювало сім інклюзивних груп у дитячих садках. Шоб оформити дитину до садочку, батькам спочатку потрібно звернутись до інклюзивно-ресурсного центру.

У Вінниці діє два таких центри: ІРЦ №1 знаходиться за адресою вул. Келецька,59, тел.: 50-90-79 та ІРЦ №2, спеціалісти якого наразі працюють на базі спеціальної загальноосвітньої школи I-II ступенів з дошкільним відділенням ВМР, що по вул. Келецькій,107. Для зручності відвідувачів центру, що проживають у лівобережній частині міста, для роботи  закладу виділено будівлю за адресою вул. Замостянська,51. Там завершено ремонтні роботи,  триває облаштування закладу меблями та необхідним обладнанням.

– Спеціалісти інклюзивно-ресурсного центру проведуть для дитини психолого-педагогічну оцінку та вирішать чи має вона особливі освітні потреби. Якщо так, то батькам потрібно написати письмову заяву у дитячий садок. Для таких дітей буде проводитись низка корекційних занять із психологом, коректором, логопедом, дефектологом та реабілітологом. В інклюзивних групах працюватимуть асистенти вчителів», – розповіла головний спеціаліст відділу дошкільної освіти та обліку дітей департаменту освіти міської ради Ірина Любчак.

Останні новини

Новини

4 Серпня
3 Серпня
2 Серпня