6 Квітня, 2023, 15:36

Релоковані підприємства перерахували до бюджету Вінницької громади ₴6 мільйонів, – Сергій Моргунов

На сьогодні Вінницька міська територіальна громада стала безпечним місцем для 287 релокованих підприємств. Близько 77 % із них вже відновили свою діяльність, переважно сплачуючи податки до місцевого бюджету. Про позитивні практики комунікації із переміщеним бізнесом та кроки, спрямовані на індустріальний розвиток громади, міський голова Сергій Моргунов розповів в етері радіо «Суспільне Вінниця».

Серед підприємств, які переїхали у Вінницю, є досить потужні, а також середні та малі. Однак, усі вони дуже важливі, адже працюють на економічне зростання, створюють нові робочі місця, зазначив Сергій Моргунов. Лише у першому кварталі за результатами їхньої діяльності до бюджету громади надійшло 6 млн грн.

«Більшість із релокованих підприємств вже з 2023 року сплачують податки до міського бюджету. Фактично тільки 10 із 287 підприємств не перереєструвались у нас у м. Вінниці, а решта перереєструвалася і вже сплачують податки у вигляді ПДФО, що є основним джерелом наповнення бюджету будь-якої територіальної громади», – зазначив очільник громади.

Прикладом, за його словами, наразі у Вінниці ефективно працює одне із найпотужніших підприємств із виробництва б’юті-інструментів – «Сталекс». Його продукція користується попитом не тільки в Європі, а і в різних країнах світу. Також свої потужності перевіз «Укпостач» (холдингу UBC Group) і налагоджує виробництво холодильного та іншого торговельного обладнання.

«Завдання команди Вінницької міської ради – максимально сприяти тому, щоб бізнес зайшов у Вінницю, щоб вони мали можливості для розміщення свого виробництва або просто бізнесу, як в частині там орендних площ, і площ, які можна використовувати для налагодження виробництва, створення робочих місць. Це стосується і процесу реєстрації або перереєстрації – щоб ця робота була максимально полегшена та відбувалась прозоро і швидко, аби вони мали можливість швидко перелаштувати або налаштувати по-новому своє виробництво», – зауважив Сергій Моргунов.

Крім того, для підтримки та стимулювання не лише релокованого, а й місцевого бізнесу у Вінниці триває активна робота щодо розбудови індустріальних парків, додав він.

«Ми достатньо активно за останні півтора року включилися в масштабування і розвиток нашого індустріального кластеру через індустріальні парки, починаючи з того ж підприємства «ГрінКул», також будується сьогодні, попри війну, і завод компанії «HEAD», у нас підписано низку меморандумів по створенню ще двох індустріальних парків, на підході ще один на базі браунфілда, тому що нам необхідно закласти фундамент і основу економіки територіальної громади», – підсумував Сергій Моргунов.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня