4 Березня, 2022, 15:19

Пропоную координувати роботу благодійників і організацій з гуманітарної допомоги для України, – Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України (2016-2019), лідер політичної партії «Українська Стратегія» Володимир Гройсман вважає за необхідне зараз запровадити чітку координацію благодійних організацій, які здійснюють гуманітарну допомогу народу України. Про це він сказав в ефірі «Еспресо». За словами політика, Україна вже має досвід централізованої організації допомоги – з 2014 року, після окупації Криму і частини Донбасу для майже 2 млн вимушених переселенців. І зараз цей досвід потрібно відновити.  

«Днями зустрічався з колегами з ООН, вони формують інфраструктуру для забезпечення всім необхідним. В Україні створено Гуманітарний штаб на чолі з головою Офісу президента (Андрієм Єрмаком), на рівні уряду штаб очолила віце-прем’єр Ольга Стефанишина. Ми працюємо в тісній координації, – сказав Гройсман. – Подивіться що роблять волонтери, гуманітарні організації. Вони потребують координації і це те, що я хотів би зробити, щоб вся гуманітарна допомога була скоординована, щоб була побудована логістика. Наша команда цим займається. Вчора ми відправили кілька вантажівок на Схід в бік Харкова, формуємо допомогу і бік столиці. Але все треба систематизувати, працювати скоординовано з урядом і міжнародними організаціями»

Він також погодився з тим, що війна в Україні однозначно вплине на ситуацією із продовольчою та гуманітарною безпекою світу. Ймовірно, українські селяни не зможуть провести широку посівну кампанію, а отже потрібна буде зовнішня допомога.

«Але причина одна – божевільний Путін, якого треба зупиняти. Партнери мають бути більш рішучими, як українські воїни. Наша перемога – це мир і зупинка вбивств. Треба діяти рішуче. Загроза широкомасштабна», – наголосив Гройсман.

Останні новини

Новини

29 Вересня
28 Вересня