18 Листопада, 2021, 17:18

Очільник Бершадської громади Віталій Драган: “Проблему теплопостачання буде вирішено!”

Питання опалення не перший рік є доволі серйозною проблемою для Бершаді. Зростання тарифів, перебої з теплопостачанням, а цього року доводиться ще й стояти перед вибором нового підприємства, яке надаватиме послуги з централізованого опалення. Чи вдасться стабільно провести опалювальний сезон цього року – розповідає очільник Бершадської громади Віталій Драган.

– Чи економічно обгрунтовані тарифи на сьогоднішній день?
Питання тарифів та питання теплопостачання в місті Бершадь мене, як голову міської ради, цікавили ще із кінця минулого опалювального сезону. Стосовно тарифів можу чітко запевнити, що вони економічно обгрунтовані та затверджені виконавчим комітетом міської ради, а також вони завізовані економічним відділом нашої територіальної громади.
 – Ви проводили моніторинг цін на опалення в інших містах?
 У Вінницькій області є три територіальних громади, що використовують централізоване опалення. Якщо взяти для порівняння тарифні ціни в м. Козятин, то на сьогоднішній день їхні тарифи – 2 800 грн. Ми розуміємо, що Козятинська міська рада не затверджувала б завищенні тарифи для себе, бо вони самі автоматично повинні за них розраховуватися, аналогічна ситуація і в нас.
Чи відбувалися перемовини щодо співпраці міської ради із «Авкубі»?
Звичайно. Усе розпочалось у листопаді 2020 року, тоді ми отримати у спадок від попередньої влади основну частину боргу. Мене насторожило те, що напередодні зимових свят, підприєство «Авкубі» відключило централізоване опалення по всьому місту, поставивши нас перед фактом, що ми спочатку зобов’язані їм повернути борг, а лиш потім вони продовжуватимуть опалювати місто. На що я повідомив підприємству «Авкубі», що в нас немає на цей час ні фізичної, ні юридичної можливості перерахувати їм ці кошти. Після цього інциденту, ми зрозуміли, що це перший «дзвіночок» про те, що співпрацювати буде вкрай важко.
Компанія «Авкубі» намагалась увійти у ваше положення?
Вони відключили опалення населенню, їх не цікавили наші юридичні питання, їх не цікавили загальнолюдські проблеми, люди були без опалення взимку. Після цієї ситуації ми намагались продовжити діалог. Переговори проходили у форматі листування, відповідь завжди була одна, що вони не будуть продовжувати співпрацю у наступному році, якщо міська рада не розрахується із боргами за попереднім договором. Від моменту, коли мене уповноважили до виконання обов’язків міського голови, ми використали теплоенергії на 6 млн. 400 тис. грн., підприємству «Авкубі» ми перерахували 6 млн. 600 тис. грн., що становить на 200 тис. більше, ніж ми спожили.
Щодо сьогоднішньої ситуації та невдоволення жителів відомо, що «посіпаки на владу» підхопили ініціативу ПП «Авкубі» та розробили для себе сценарій, по якому активно працюють. Тобто це більше боротьба політичних партій, а не так звана «допомога жителям», тому що до цього часу не було жодної пропозиції вирішення проблем з надання теплопостачання місту!
Ціна тарифу становить 2708 грн., а який відсоток рентабельності компанії «Добротех»?
Рентабельність компанії становить приблизно 4%, це вказано в офіційному листі, тут ми можемо взяти для порівняння підприємтво «Авкубі», у якого відсоток рентабельності складав 41%. Раніше ПП «Авкубі» на пілету витрачала 43% із оголошеної вартості, зараз підприємство «Добротех» на пілету витрачає 80%. Підраховуючи, якщо б приватне підприємство «Авкубі» продовжувало опалювати наше місто, то тарифний план складав би близько 4095 гривень.
– На зустрічі з жителями, де піднімалося питання щодо тарифів, представник компанії «Авкубі» запевняв населення, що ви відмовляєтесь сплачувати борги, прокоментуйте це.
 Підтвердженого факту немає, що я відмовляюсь сплачувати борги. У всіх листах на рахунок сплачення боргів, я чітко пояснював, що немає юридичного механізму, за яким ми можемо розрахуватися. Я від цього боргу не відмовляюсь, на даний час відбувається судовий процес, після рішення суду, ми будемо приймати рішення, яким чином ми будемо розрахуватись із «Авкубі».
 За які кошти будувалась нова котельня?
Міська рада до коштів, за які будувалась нова котельня ніякого відношення не має, це власні активи підприємства «Добротех». Єдине, чим допомогла місцева влада – це надала сервітут на землю, де будувалась котельня.
Яка ваша особиста думка стосовно вчорашньої зустрічі із жителями міста Бершадь?
Я розумію обурення жителів, що до належного опалення в будівлях, але в кожної революції є свій організатор. І сьогодні організаторами є інші політичні сили, вони багато пишуть статей в газетах, на сторінках у фейсбуці. Вони – не опозиція, а «посіпаки на владу». Ми поставили їм питання на зібранні: який вихід із ситуації бачать вони, на що відповіді не отримали, тому що вона їм не потрібна.
– Хочу побажати жителям нашої громади, щоб усі були в спокої, теплопостачання подаватися буде, в усіх садочках та школах тепловий режим також буде виконаний. На жаль, сьогодні дуже важкий час в країні, багато людей хворіють, тому нашим людям бажаю здоров’я, взаєморозуміння, поваги між собою та поваги між владою й населенням!

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня
6 Грудня