7 Грудня, 2021, 11:49

Новорічні ялинки почали продавати на Вінниччині

До новорічних свят ще чимало часу, але на Вінниччині вже розпочалася «ялинкова кампанія». Цього року під реалізацію лісівники заготувати 25 тисяч ялин, 14 тисяч сосни та пів тисяч ялиць. Новорічні дерева можна придбати в усіх лісництвах області. Дерева марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця. Як повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, ціна новорічної ялинки доступна – від 150 до 550 грн, а для оптових покупців діють знижки.

«Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства отримало дозвільні документи на реалізацію 25 тисяч ялин, ялиці 530 штук і 14170 сосни. Щоправда, щорічно ми реалізовуємо від 16 до 18,5 тисяч дерев, тому що на новорічному ринку з’являється дуже багато заїжджих продавців з інших областей України, – коментує керівник пресслужби Вінницького ОУЛМГ Станіслав Вовк. – Взагалі в системі обласного управління лісового і мисливського господарства ми маємо близько 5 тисяч гектарів, спеціально створених для вирощування новорічних ялинок, де ростуть різновікові дерева. Тому одразу заспокоюю населення, що жодної шкоди лісу реалізацією новорічних дерев ми не наносимо, оскільки використовуємо землі непридатні для вирощування лісу, наприклад, під високовольтними лініями. Саме на таких ділянках вирощуються новорічні дерева».

Разом з тим з метою збереження хвойних насаджень від незаконних рубок у передноворічний період 2022 року лісівники Вінниччини вже створили мобільні групи з представників державної лісової охорони таНацполіції. Вони під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках. За самовільну заготівлю ялинок передбачається покарання: штраф у розмірі від 510 до 1020 грн на фізичних осіб, від 2550 до 5100 – на посадових осіб, а також збиток в розмірі 544,85 гривень.

Новини

19 Січня
18 Січня
17 Січня