Нова якість політики народжується на Вінниччині: вибори – шанс для молоді прийти в місцеве самоврядування

Сьогодні, 25 червня, на он-лайн платформі ZOOM відбулася  конференція «МОЛОДЬ В ЖИТТІ ГРОМАД» за участі Володимира Гройсмана,  прем’єр-міністра України  (2016-2019 рр.), та Сергія Моргунова, вінницького міського голови. Ініціював захід Олександр Мельник, молодіжний активіст, координатор проекту «Молодіжний резерв».

Як покращити життя свого міста, громади чи області? Молодих людей із Вінниці та всіх районів Вінницької області, які переймаються цією темою,  об`єднала  сьогоднішня конференція.  Вони прагнуть стати учасниками  проекту  «Молодіжний резерв» та спільно з командою Гройсмана та Моргунова створювати «Стратегію 2030: область-Вінниця-громади»  – розробляти комплексний план розвитку регіону на наступні 10 років.

Маю особливе ставлення до молоді, – звернувся до учасників конференції  Володимир Гройсман. – Вона –не тільки майбутнє України, вона вже – наше сьогодення. І від того, наскільки ви будете включені в процес прийняття рішень, залежить, якою буде наша країна.

Володимир Борисович згадав, чому сам у 23 роки вирішив балотуватися до міської ради Вінниці, і якими були його перші кроки на шляху становлення як політика:

Рішення стати депутатом було непростим, але я подумав: «Не хочу жити в цьому бардаку, хочу це змінити».  І на цьому шляху відчував спочатку  скептичне  відношення старших колег до мене, молодого,  а потім зрозумів, що в мене вже повірили.  Це був важливий досвід. Шалене бажання  змін – запорука успішних перетворень. Коли ми змінювали Вінницю, наша команда базувалася і на такому, притаманному молоді бажанні, і на досвіді.  «Молодіжний резерв»  для мене – навіть не проект, це абсолютна впевненість, що необхідно допомогти молодим людям прийти у владу  Свій шлях вам треба розпочинати з роботи в органах місцевого самоврядування. Наше завдання – поділитися з вами досвідом, дати базу для навчання, щоб ваші дії були успішними. Із включенням вас в процес формування стратегії розвитку Вінницької області наша команда стане сильнішою!

Сергій Моргунов зазначив, що третина вінничан – це молоді люди, які мають надії на успішне майбутнє та готові для цього працювати:

Без нових ідей ні місто, ні область не зможуть розвиватися. «Стратегія 2030» – це 10 років вашого активного життя. Закликаю вас до активної співпраці!

Про результативність роботи, коли об`єднуються досвід лідера та молодої сили, говорила вінничанка Анастасія Молдован. Дівчина  працює у виконавчій владі вже кілька років. Вона одна з тих, хто з командою Сергія Моргунова розробляв унікальну антикризову програму підтримки підприємців в умовах епідемії коронавірусу.  Анастасія переконана, що проєкт «Молодіжний резерв»  дає рівні шанси для самореалізації молодих підприємців, науковців,  медиків, педагогів, фермерів тощо.

Молодість – це величезний ресурс, це можливість реалізувати свої ідеї завдяки тому, що ще не розумієш, що система працює інакше, – підкреслює  Світлана Ярова, наймолодша депутатка Вінницької міськради.

Пані Світлана розповіла, як  затоплений підвал перетворили на найкрутіший в Україні молодіжний центр «Квадрат»; як із локальної ідеї роздільного збору сміття  народилася  ідея будівництва переробних комплексів.

Сьогодні – мрія у вашій голові, завтра – це частина стратегії  розвитку громади,  потім – реалізований проект, – Світлана Ярова на своєму досвіді пересвідчилася, що так може бути і так має бути.

Студентка Вінницького медуніверситету Ірина Лозова  говорила про недоліки у сфері медицини та про своє бачення того, як їх позбутися. Дівчина  сподівається, що її ідеї  можуть бути корисними та готова долучитися до розробки «Стратегії 2030».

Олександр Білецький, молодий фермер із Оратівщини,  має ідеї щодо розвитку фермерства, створення робочих міст у селах. Він обурений ухваленням у парламенті Закону про обіг земель та переконаний, що українська земля має належати українському народу. Володимир Гройсман  підтримав позицію Олександра та зазначив: «До 2024 року ще маємо час змінити редакцію закону про землю».

Дмитро Красиленко з Бершаді мріє про те, щоб  усе, що виросло в фермерських господарствах, не вивозилося за кордон в якості сировини, а перероблялося на місцях. Таким чином створювалася б додаткова вартість, поповнювалися  б бюджети громад,  розвивалися б господарства та відкривалися б робочі місця.  Саме до розробки цих  питань у «Стратегії 2030»  готовий долучитися Дмитро.

Екоактивістка Марія Левенчук, засновниця ГО  «Діли», навчалася в Польщі та Литві, але повернулася в рідну Вінницю. В центрі її уваги –  захист біосфери, зокрема, поводження з побутовими відходами, і дівчина зацікавлена у процесі  створення стратегії  розвитку Вінниччини саме  щодо цих питань.

У нас багато викликів, але народилося прекрасне покоління, яке відкрите для світу і яке має великий потенціал, –  підбив підсумки конференції “Молодь у житті громади” Володимир Гройсман. – Вибори до органів місцевого самоврядування, заплановані на осінь, мають стати можливістю для молоді прийти в місцеву владу і включитися в процеси ухвалення рішень із розвитку територій.  У нас буде конкурс, хочу, щоб ви перемогли. Переможці будуть включені в списки «Української стратегії» для проходження в ради всіх рівнів у Вінницькій області. В нинішній облраді я не помічав ні порядку, ні стратегії. Вона не була лідером та базою для позитивних перетворень. Ми зробимо її локомотивом позитивних змін!  Вінниччина продемонструє всій Україні нову якість політики.

 

 

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня