17 Січня, 2022, 12:09

На Вінниччині визначили лауреатів літературної премії імені Степана Руданського

На Калинівщині відзначили Всеукраїнське свято сатири та гумору імені Степана Руданського. Цьогоріч, як і минулого року, масові гуляння скасували через карантинні обмеження, але вшанування пам’яті відомого українського поета, гумориста та громадського діяча відбулося.

У суботу, 15 січня, на малій батьківщині сатирика – у селі Хомутинці  – поклали квіти до підніжжя пам’ятника Степана Руданського. 16 січня з нагоди 188-ї річниці від дня його народження у Калинівці відбулися урочистості.  Участь  у них  взяли депутат обласної Ради Ілля Гуменчук, Калинівський міський голова Василь Поліщук, директорка обласного Центру народної творчості Тетяна Цвігун, голова Вінницької обласної спілки письменників Вадим Вітковський, голова Хмільницької районної ради Юрій Слабчук, начальниця управління культури та креативних індустрій департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова.

У Калинівці перед гостями свята виступили творчі колективи, а переможці територіального конкурсу читців виконали відомі гуморески Степана Руданського.

Під час урочистостей відзначили лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2021 рік.

– І місце — священник Української православної Церкви, кандидат богослів’я та кандидат технічних наук Борис Пентюк (книга «Степан Руданський. Сторінки духовності»);

– ІІ місце — член національної спілки письменників України та національної спілки журналістів України Микола Пасічник (книга «Кордебалети»);

– ІІІ місце — письменниця Зоя Красуляк (збірка «Кава з пінкою»).

Довідково. 

Всеукраїнська літературна премія імені Степана Руданського заснована в 1994 році. Кандидатів на здобуття премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади та громадські об’єднання. За І місце у літературно-мистецькій премії винагорода становить 35 тис. грн. По 20 тисяч отримують лауреати ІІ і ІІІ місць. Винагороди виплачуються за рахунок коштів обласного бюджету.
(без назви) (без назви) (без назви) (без назви) (без назви) (без назви) (без назви) (без назви)

Останні новини

Новини

24 Травня
23 Травня
20 Травня