13 Березня, 2021, 11:17

На Вінниччині у Лука-Мелешківській громаді ухвалили Стратегію-2030

12 березня на сесії Лука-Мелешківської сільської ради депутати одноголосно ухвалили важливий для громади документ – Стратегію  розвитку до 2030 року. Це вже третя громада на Вінниччині, яка розробила і затвердила власну дорожню карту розвитку.

Питання Стратегії-2030 стало першим сесійним питанням. Представив документ голова громади Богдан Августович. У плані розвитку, який розроблявся спільно з мешканцями і експертами, враховані сильні та слабкі сторони громади, можливості й ризики, чітко сформульовані пріоритети розвитку.

На Вінниччині у Лука-Мелешківській громаді ухвалили Стратегію-2030

«Лука-Мелешківська територіальна громада – конкуретноспроможна, екологічно чиста, безпечна для життя громада в передмісті Вінниці. Має розвинуте сільське господарство, динамічний бізнес, якісну інфраструктуру. Центр зеленого туризму та культури. Громада,  в якій живуть та працюють щедрі, гостинні та радісні люди» – такою бачать свою громаду у 2030 році її мешканці, і це зафіксовано у Стратегії розвитку Луки-Мелешківської.

– На розробку Стратегії ми витратили майже рік. Брали участь майже усі жителі громади. Надійшло понад 200 пропозицій, які в подальшому будуть опрацьовуватися і впроваджуватися уже в плані розвитку, – розповів голова громади Богдан Августович. – Такого комплексного документу, як Стратегія, у нас ще ніколи не ухвалювалося. Усе спрямовано на покращення життя людей. Ми визначили пріоритетні цілі: це доступні якісні медичні, освітні, соціальні, комунальні, а також транспортні послуги.

 

Богдан Августович додає, щоб максимально залучити мешканців до формування Стратегії, створили групи у Вайбер, Фейсбук, а також збирали пропозиції через Гугл-форми. І найактивнішою тут стала молодь.

– Молодь задає питання: чим їм займатися, де працювати, де розвиватися? Актуальне питання –створення Хабів, культурних просторів, де вони зможуть спілкуватися, обмінюватися досвідом, – пояснює голова громади. – Люди старшого віку надавали свої пропозиції уже під час живого спілкування. Для них важливо, щоб вони могли отримати якісну медичну послугу в лікарні. І щоб йшли в медичний заклад не по болоту, а по нормальній дорозі.

Аби підтримати громаду, участь у сесії взяли заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко та депутатка обласної Ради Надія Мельник.

Пані Надія – жителька села Тютьки, яке разом з іншими 12 селами входить до Лука-Мелешківської територіальної громади.

На Вінниччині у Лука-Мелешківській громаді ухвалили Стратегію-2030

– Мені не байдужа доля нашої громади, хочу, щоб вона змінилася на краще,  щоб люди себе відчували тут комфортно, – зазначає депутатка обласної Ради. – Поряд з нами місто Вінниця, яке ще у 2010 році, коли міським головою був Володимир Гройсман, ухвалило свою першу Стратегію.  І цей план подіяв. Вінниця за 10 років змінилася, і змінилася на краще, шостий рік стає найкомфортнішим містом в Україні. Звичайно, і ми для своєї громади також хочемо змін на краще.

Стратегія – це спільне бачення мешканців, органів місцевого самоврядування, влади, бізнесу того, як буде розвиватися громада протягом найближчого десятиріччя. І це дає механізми, можливості та інструменти для розвитку громади. На це звертає увагу заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

На Вінниччині у Лука-Мелешківській громаді ухвалили Стратегію-2030

– Це третя громада на Вінниччині, яка приймає Стратегію. Першою була Вінниця. Далі – Бершадь. Сьогодні – Лука-Мелешківська, – коментує Дмитро Чаленко. – Кожний по-своєму розуміє щастя і добробут. Але кожен мешканець хоче, щоб його громада була комфортною і успішною.  Позиція обласної ради – підтримувати розробку і ухвалення Стратегій у громадах. Ми будемо допомагати кожній громаді сформувати свою Стратегію розвитку. Зараз навіть готується законопроєкт, коли громада не зможе отримати державного фінансування без затвердженої Стратегії.

На Вінниччині у Лука-Мелешківській громаді ухвалили Стратегію-2030

У Луці-Мелешківській після стратегічної сесії візьмуться за розробку детального плану на найближчі три роки. Серед першочергового: освітлення вулиць і ремонт частини доріг.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня