20 Січня, 2021, 15:57

На Вінниччині стартував конкурс облради «Комфортні громади»

Сьогодні, 20 січня, Вінницька обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься  за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. 

На Вінниччині стартував конкурс облради «Комфортні громади» 

– На завершальному етапі децентралізації на Вінниччині створено 63 територіальні громади. Вони – різні: одні громади більш досвідчені, бо були створені раніше, а є щойно створені.  Сама назва конкурсу визначає його суть – кожна громада на Вінниччині має стати комфортною для її жителів, причому в усіх сенсах, – зазначив, оголошуючи Конкурс голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – У нинішніх умовах, переконаний, проведення такого Конкурсу – надзвичайно потрібне та актуальне.

Загалом, Конкурс проєктів розвитку територіальних громад на Вінниччині проводився протягом 17 років. Так, у 2019 році з обласного бюджету на нього було виділено 20 млн грн. Громадами було подано 749 проєктів, переможцями було визначено 467. У минулому – 2020 році – обласний бюджет профінансував Конкурс на 15 млн грн. Було подано 282 проєкти, переможцями стали 188 проєктів.

Проте, в проєкті бюджету на 2021 рік Департаментом фінансів ОДА виділення коштів на Конкурс взагалі не було передбачено. Обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 млн грн на реалізацію проєктів-переможців. Розвиток громад потрібно стимулювати. Відтепер Конкурс набуває  нового змісту, оновлюються і його умови.

Презентуючи цьогорічний конкурс «Комфортні громади», заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко повідомив про його основні положення.

Так, у Конкурсі можуть брати участь  проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці цієї категорії отримують до 350 тис. грн із бюджету Конкурсу та зробити власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту (з населенням до 10 тис. осіб власний внесок – не менше 30 % від загального бюджету проєкту).  Спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування, матимуть такий  обсяг спів фінансування: до 500 тис. грн – з бюджету Конкурсу, а власний внесок – не менше 50 % від загального бюджету проєкту.

Учасникам Конкурсу пропонується розробити проєкти за такими напрямами:

 «Безпечна громада» –  впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).

 «Здоров’я жителів громади» –  здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

 «Сучасна громада» –  розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.

«Доступні послуги» –  розвиток центрів надання адміністративних послуг.

«Спроможна громада» –  економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

 «Культурний розвиток громади» –  відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.

 «Інклюзивна громада» –  підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.

Умовами Конкурсу визначено термін подання проектів в електронному вигляді – до 26 березня; проєкти-переможці будуть визначені до 13 травня.

Експертну та організаційну підтримку Конкурсу надаватиме Фонд громади «Подільська громада». Меморандум про співпрацю сьогодні підписали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та голова Правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.

–  Це стане одним із напрямів нашої роботи щодо організації, проведення та супроводу конкурсу Вінницької обласної Ради «Комфортні громади», –  прокоментував підписання документа Вячеслав Соколовий. –   Наша мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. Спільно з громадами та нашими партнерами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв`язання проблем, які існують чи виникають в громадах;  підтримувати  ініціативи громад; залучати громадські об’єднання до напрацювання ідей проєктів; знаходити додаткове фінансування для реалізації проєктів-переможців; надавати учасникам консультації та залучати експертів.

На Вінниччині стартував конкурс облради «Комфортні громади»

Для організації та проведення Конкурсу «Комфортні громади» створено Експертну раду. Її очолив голова облради Вячеслав Соколовий. Заступниками голови Експертної ради стали заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький та заступник голови облради Дмитро Чаленко,. До складу Експертної ради увійшли голови постійних комісій облради, депутати, начальники управлінь виконавчого апарату обласної Ради.

Детальна інформація про конкурс та умови участі – за посиланням: https://lnnk.in/gUbh

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня