18 Жовтня, 2021, 14:45

На Вінниччині ще одна релігійна громада перейшла до Православної Церкви України

Вже третя парафія офіційно приєдналась до Православної Церкви України у селі Мізяківська Слобідка, Калинівської ОТГ Хмільницького району. Віряни перереєстрували свій статут із УПЦ МП в ПЦУ.

17 жовтня ієрарх ПЦУ митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав цю парафію святої рівноапостольної Марії Магдалини, повідомляє архимандрит Софроній (Чуприна).

«Минулого тижня місцева релігійна громада завершила процес перереєстрації статутних документів та приєдналася до канонічної помісної Православної Церкви України. За цей місяць, це вже третя релігійна громада, яка приєдналася до ПЦУ», – зазначає архимандрит ПЦУ.

Як повідомлялося, 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, урочиста Божественна Літургія на честь престольного свята відбулася у Покровському храмі с. Ходаки Жмеринського (раніше Барського) району Вінницької області. Це перше престольне свято, яке громада відзначає у лоні канонічної помісної Православної Церкви України.

Водночас у селі Новоживотів, що на Вінниччині парафіяни ПЦУ виграли всі суди проти УПЦ МП і потрапили до свого храму, який стояв зачинений із 2019 року. Пізніше, на покрови відбулася сутичка між мирянами ПЦУ і УПЦ(МП), які перегородили дорогу до храму. 10 жовтня на Вінниччині у селі Іванів невідомі побили вікна в храмі Православної Церкви України.

14 жовтня на Вінниччині у селі Хижинці парафія ПЦУ потрапила у власний храм, після судової тяганини із УПЦ МП.

Перше богослужіння після того, як храм став належати Православній Церкві України, звершив клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці протоієрей В’ячеслав Буданевич. Під час Літургії була піднесена молитва за захисників і захисниць України, на честь яких в цей день було встановлене державне свято, повідомляє пресслужба Вінницької єпархії ПЦУ.

Останні новини

Новини

1 Червня
31 Травня
30 Травня