Прикладом, у диптиху «Блокпост» яскраво простежуються паралелі між козацьким минулим і нинішньою війною.
Вінничани зможуть побачити, зокрема, й полотно «Бджола та шершень», яке митець написав із нагоди відзначення трьохсотліття від дня народження Григорія Сковороди, а також його влучні ілюстрації до другої частини художньо-історичної повісті Лариси Сичко «В’яр».
Письменниця провадить читача життєвими шляхами українських селян від початку до сорокових років минулого століття. Джерелами до написання твору стали архівні документи, спогади й перекази односельців, які пережили ті нелегкі часи.
«Художньо переосмисливши, Лариса Сичко намагається на прикладі невеликого подільського села Уяринці, що на Вінниччині, відтворити частину історії України першої половини двадцятого століття. У повісті тісно переплітаються долі справжніх і вигаданих героїв. Багато родин, про які згадується у творі, й досі мешкають у селі», – говорить директорка Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського Лариса Кравченко.
Повість «В’яр» розрахована на широке коло читачів і стане корисною педагогічним працівникам у краєзнавчій та виховній роботі, а ілюстрації Олександра Пелешка ще більше підсилили художньо-історичну повість письменниці, зазначають організатори події.
Виставка триватиме до 31 березня.
Вхід вільний, щоденно з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.
Довідки за телефоном: 64-71-02.
Більше інформації можна дізнатися на сторінках Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського у соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/M.M.Kotsyubynsky.museum
Instagram: https://www.instagram.com/m_kotsybinskogo/
Довідка:
Олександр Петрович Пелешко – член Національної спілки художників України, активний учасник Всеукраїнських, обласних, міжрегіональних та міських виставок. Свій творчий шлях живописець розпочав у 1986 році. Постійно вдосконалюючи свою майстерність, він продовжує активно створювати роботи в різноманітних техніках та розробляти власні, одна з яких – «сграфітографія», що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію. Також у митця є серія робіт, виконана в давній техніці – енкаустика, тобто восковий живопис.