4 Травня, 2023, 14:28

Музей моделей транспорту отримав зменшену копію біговела від міста-побратима Карлсруе

Новий експонат до Музею моделей транспорту передав міський голова Сергій Моргунов. Це зменшена копія біговела – попередника велосипеда. Цей сувенір Громада отримала від Карлсруе 22 квітня, коли було підписано Угоду про побратимство між двома містами.
За словами міського голови Сергія Моргунова, під час офіційного візиту міської делегації до Карлсруе, вони говорили про активні команди вінницьких музеїв. Розповіли і про Музей моделей транспорту. Тоді, з нагоди підписання Угоди про побратимство, керівництво Карлсруе передало Вінниці модель біговела – попередника велосипеда. Цей вид транспорту у 1817 році винайшов уродженець Карлсруе Фрайгер фон Дрез.

“При вході до міської ради Карлсруе – у повному розмірі стоїть такий біговел. Раді, що вінницький Музей моделей транспорту поповнить ще такий експонат від нашого міста-побратима, – говорить Сергій Моргунов. – Уже наприкінці місяця ми чекаємо на офіційну делегацію із нашого нового міста-побратима. Заплануємо похід і до цього Музею”.

Директор музею Олександр Вдовиченко подякував міському голові за новий експонат. Він доповнить діючу виставку “Мандрівка до Карлсруе”. Її відкрили на початку квітня, з нагоди майбутнього побратимства двох міст. В цій експозиції представили рухомий макет німецької залізниці, який відтворює вокзал та гірські околиці міста Карлсруе, з автентичними моделями залізничних, трамвайних та фунікулерних вагонів цього міста.

“Наша експозиція присвячена Німеччині та Карлсруе – це приблизно 7 метрів квадратних, а масштаб – 1:87. Ми продовжимо її розширювати. І, гадаю, наприкінці травня, будемо мати чим здивувати і наших закордонних гостей і, звичайно ж, вінничан”, – говорить Олександр Вдовиченко.

Нагадаємо, 22 квітня, було підписано Угоду про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе. Документ підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та мер міста Карлсруе Франк Ментруп. Цей крок спрямований на формування зв’язків та довіри між обома громадами. Він знаменує новий етап у партнерстві та співпраці між містами.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня