19 Січня, 2021, 16:04

Музей Чайковського і фон Мекк у Браїлові стане філією Вінницького обласного краєзнавчого музею

«Меморіальний музей П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» у селищі Браїлів стане відокремленим підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею. На засіданні постійної комісії з питань  освіти, релігії, культури, молоді та спорту Вінницької обласної ради депутати одностайно підтримали відповідний проєкт рішення.

Йдеться про передачу «Меморіального музею П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» зі спільної власності територіальних громад Жмеринського району у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області.

«Меморіальний музей П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк»  нині нараховує понад 3000 цікавих експонатів, його відвідують не тільки українські туристи, а й іноземні делегації, адже ім`я композитора Петра Ілліча Чайковського – всесвітньо відоме, як і його твори. Проте, недосконала матеріально-технічна база музею нині не дозволяє йому  розвиватися потужно. Очевидну необхідність фінансової та наукової підтримки, а також можливостей застосування сучасних підходів для ефективної роботи закладу розуміють і в Жмеринській районній раді, яка готова безоплатно передати все майно музею на баланс області.

– Знаю, що тільки наш обласний краєзнавчий музей, в якому працюють фахові науковці, зможе професійно оновити експозиції музею Чайковського та фон Мекк, – зазначив на засіданні комісії заступник голови обласної ради Ігор Івасюк. – Передача цього музею у підпорядкування обласному краєзнавчому – це перший крок для створення повноцінного об`єкта культури. Ми всі бачимо, як російська пропаганда  намагається відірвати Чайковського від України. Але він має українське коріння, на українській землі народилося чимало його геніальних творів. До речі, саме в нашому Браїлові Петро Ілліч написав балет «Лебедине озеро».  І люди мають про це знати.

За словами Ігоря Івасюка, в стратегії культурного розвитку області та її туристичної привабливості є плани про створення єдиного електронного квитка для відвідування музеїв Вінниччини.

Нині Вінницький обласний краєзнавчий музей має такі Відокремлені філії: «Музей композитора М.Д.Леонтовича» (с. Марківка); «Музей Батозької битви» (с. Четвертинівка);  «Музей Великого Українця Михайла Грушевського» (с. Сестринівка); «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму» (смт Стрижавка, Урочище «Кемпінг»); «Музей Мужніх» (м. Вінниця).   Шостим підрозділом має стати «Меморіальний музей П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» у Браїлові.

Останні новини

Новини

5 Березня
4 Березня
3 Березня