28 Липня, 2022, 13:41

Може вмістити до тисячі людей: як виглядає одне з найбільших укриттів Вінниці

У Вінниці триває перевірка стану будівель, де містяни можуть перечекати повітряну тривогу. Для цього міська рада сформувала 70 робочих груп. Як повідомили у департаменті цивільного захисту, нині у місті є 76 сховищ, вісім з яких – комунальної власності. І це без урахування підвалів у будинках, які можуть слугувати найпростішими укриттями.

Міцні сталеві двері, на глибині у кілька метрів під землею, ведуть до одного з вінницьких сховищ.

Ці двоє дверей обов’язково повинні бути у нас перед входом, вони слугують для зупинки дії радіоактивної хвилі, і вибухової хвилі. Ми зробили їм ремонт, пофарбували, відремонтували всі запірні частини, – говорить балансоутримувач сховища Володимир Семенюк.

Привели до ладу приміщення і в середині. Хоч сховище і глибоко під землею, повітря тут завжди чисте. Завдяки новенькій потужній вентиляції. Загалом обидві зали можуть одночасно помістити більше тисячі людей. Та аби було не лише безпечно, а й зручно, облаштували й дві вбиральні.

Поставили електробойлер для гарячої води, – говорить Володимир Семенюк. – У нас зберігається 4,5 тонни води в ємкостях, насосна станція в другому відділенні.

Коли лунає сирена, за лічені хвилини, до укриття сходяться десятки людей. Двері тут завжди відчинені тож зайти в середину і дочекатися відбою може кожен, хто дбає про свою безпеку.

Це сховище воно відкрите для населення, тут укриваються в основному працівники торговельної мережі, яка тут розташована, але також можуть укриватися в межах доступності й мешканці житлових будинків, – каже директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов.

Одна з тих, хто вирішив перечекати тривогу у сховищі – Валентина Олександрівна. Каже, відколи терористи атакували Вінницю, стала ще більше дбати про власну безпеку. Бо ж бачила трагедію на власні очі.

Одного разу поїхала на базар, рік не була, поїхала попала під цей обстріл, хвилину не доїхала туди. Мені треба було лишитися живою, бо чоловік паралізований, і зараз як чую тривогу, почула і пішла спустилась, і мені дуже подобається це сховище, – говорить вінничанка Валентина Олександрівна.

Та таким комфортним це укриття було не завжди. Під опіку міста воно перейшло лише кілька років тому  у сильно занедбаному стані. Те, що встигли – вже виправили. Та на цьому зупинятись не збираються.

Дуже багато роботи зробив балансоутримувач, тут вже можна знаходитись, тут працює вентиляція, але ми хочемо довести його до них норм, які мають бути саме для сховища, – каже Олег Перфілов. – Потрібно розробляти проєкт, тут буле капітальний ремонт, потрібно подбати й стосовно герметизації цього об’єкту.

Стан укриття обстежила спеціальна комісія. У ДСНС кажуть, подбають і про пожежну безпеку.

Буде монтуватися автоматична пожежна сигналізація, буде забезпечене приміщення вогнегасником, щитами, буде зроблений план евакуації, наліпки, знаки безпеки, місце розташування первинних засобів пожежогасіння, стрілки, – говорить провідний фахівець вінницького районного управління ГУ ДСНС області Валентин Колісницький.

Нагадаємо, у Вінниці завершується формування фонду захисних споруд. Наразі звіряють інформацію про місця, які можуть бути захистом для населення. Для цього необхідно перевірити понад дві тисячі багатоповерхових будинків, існуючих сховищ та комерційних будівель, де вінничани можуть перечекати повітряну тривогу.

Embedded thumbnail for Може помістити 1000 людей одночасно: як виглядає одне із найбільших сховищ у Вінниці?

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня
23 Березня