26 Березня, 2021, 9:14

Міжнародний музичний онлайн-конкурс імені Падеревського розпочався у Вінниці

Учасниками конкурсу, який в цьому році проходитиме уже в статусі міжнародного, стали молоді конкурсанти з України та Польщі. Вони змагатимуться у трьох вікових категоріях та номінаціях. До складу журі входять українські та польські професійні музиканти і викладачі. Сам конкурс триватиме з 26 по 28 березня. Через пандемію заходи відбуватимуться онлайн.

Започаткований він був торік і його учасниками стали понад 70 молодих музикантів з різних міст України: Вінниці, Львова, Одеси, Києва, Харкова та інших. Організований спільними зусиллями Вінницької дитячої музичної школи №1, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці та ГО «Простір майбутнього», за підтримки ГО «Центр партнерства та розвитку «Полонія», конкурс в минулому році отримав багато схвальних відгуків.

Цьогоріч «географія» розширилась – беруть участь не тільки конкурсанти з України, але і молоді музиканти з Польщі. Міжнародний інструментальний конкурс проводиться під почесним патронатом Міністерства культури та національної спадщини Польщі і за сприяння Вінницької міської ради та Вінницької обласної державної адміністрації. Саме в 2021 році минає 80 років від дня смерті музичного віртуоза і відомого польського композитора Ігнація Яна Падеревського. Який народився на Поділлі, у селі Курилівка, а життя композитора та його родини також пов’язано з Хмільником і Житомиром.

Відповідно до положення конкурсанти беруть участь у трьох вікових категоріях та номінаціях. Їх оцінюватиме журі, куди входять українські та польські професійні викладачі і музиканти: Маріанна Гумецька, Кирило Бондар, Павло Купін, Марек Шлезер, Пьотр Ружаньські, Пьотр Неведзял, Маріуш Деревецкі, Йоанна Конажевска. До співпраці запрошено як минулорічних, так і нових партнерів з України та Польщі, серед яких Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича, Польсько-український фонд ім. І. Я. Падеревського, Музична академія ім. І. Я. Падеревського в Познані, Поморська філармонія ім. І. Я. Падеревського у Бидгощі, Національний банк Польщі, Спілка польських камерних музикантів, Музичне товариство PortaMusicae та Польський музичний центр в Музичній школі Торнтонського університету.

Переможці отримають подарункові сертифікати від Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. Будуть і додаткові нагороди у вигляді срібних колекційних монет та пам’ятних марок.

В зв’язку із пандемією коронавірусу конкурс для учасників проводитиметься онлайн, офлайново працюватиме журі. В рамках проекту 30 березня о 19:00 на конкурсному каналі Youtube відбудеться онлайн-концерт членів журі. А гала-концерт переможців конкурсу – наступного дня о цій же порі.

Останні новини

Новини

30 Січня
27 Січня
26 Січня