10 Грудня, 2020, 13:54

Медичний, економічний та соціальний аспекти мають бути враховані владою для виходу з кризи, – Гройсман

Володимир Гройсман (прем`єр-міністр України 2016 – 2019 рр.) в інтерв`ю Олесі Бацман наголосив, що чим довше влада тягнутиме з прийняттям правильних рішень, тим гіршою ставатиме ситуація в Україні. 

– Я щиро вболіваю за те, щоб у неї (влади – ред.)все вийшло, – зазначив Гройсман. – Якщо ситуація повернеться під контроль, то Україна стане успішнішою. А, значить, і люди будуть задоволені життям – це найголовніше.

Володимир Гройсман визначив три аспекти, яких мали б торкнутися державна політика та державні рішення:

Медичний аспект. Він стосується лікарів та медичної інфраструктури, наявності всього необхідного для захисту та лікування та доступність усього цього. Системної роботи на упередження та підготовку не було. Те, що влада мала б зробити позавчора, вона робить післязавтра. Такий розрив негативно впливає на ситуацію.  Економічний аспект. За час епідемії потрібно було дати можливість бізнесу вижити. Але цього не відбулося. Нині підприємці кажуть, що їм немає за що жити. Але їх мало хто чує. Відносно економіки зроблено чимало помилок. Немає безвідсоткової кредитної лінії в достатньому обсязі. Не було жодної підтримки для створення та підтримки існуючих робочих місць. Держава могла б дати цільову дотацію – безповоротну – на кожне робоче місце. Зробити справжні кредитні канікули, щоб не примушувати бізнес скрізь шукати гроші, щоб сплатити податки, які їм уже немає з чого сплачувати.  Цей комплекс питань не було вирішено, не було чіткого плану. Соціальний аспект. Для людей, які живуть сьогодні з мінімальними доходами, мала би бути окрема програма. Умовно: люди б щомісяця отримували певну суму, щоб придбати необхідне – маску, дезінфектор,вітаміни… Особливо це стосується людей з категорії ризику. Крім того, вважаю, що в школах треба було б терміново ввести систему тестування. Приміром, щоб кожна школа раз на тиждень здавала тести. Діти часто переносять коронавірус безсимптомно, але вдома ще є бабусі та дідусі, і для них є потенційна небезпека зараження від внуків. Я не розумію, чому в цьому плані нічого не було зроблено.

Володимир Борисович переконаний, що по цих трьох аспектах мали б бути прийняті абсолютно чіткі рішення – в датах, сумах, цифрах.

– Я би це зробив, – каже Володимир Гройсман. – Я відкрито звертався до прем`єра, до уряду взяти на озброєння ці пропозиції, це було б правильно та мудро. Я не хочу когось уколоти, я хочу допомогти, щоб люди легше це все пережили.

Дивитися інтерв`ю повністю: 

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня
23 Березня
22 Березня