8 Грудня, 2020, 12:32

Кістіон: Кожна програма, яку фінансує обласна рада, має приносити користь жителям Вінниччини

Про зміну підходу до затвердження нових чи продовження існуючих обласних цільових програм заявив перший заступник голови Вінницької обласної ради Володимир Кістіон. Депутати мають намір провести ревізію цих програм.  Мета – з’ясувати, чи ефективно використовуються гроші з бюджету Вінницької області, за які ці програми і втілюються у життя.

На сьогодні у Вінницькій області діє 60 цільових комплексних програм. Станом на кінець 2020 року завершують свою дію 27 програм. Із них уже напрацьовано 7 нових, ще 7 – на етапі розробки.

– Як на наш погляд, це потрібно зробити і ми цим будемо займатися, – пояснив Володимир Кістіoн намір здійснити ревізію обласних програм. – Наші профільні депутатські комісії, профільні управління виконавчого апарату Вінницької обласної ради проведуть ревізію усіх діючих програм. За допомогою депутатського корпусу і профільних депутатських комісій ми спробуємо оцінити ефективність реалізації тієї чи іншої програми. За результатами інвентаризації і оцінок ефективності будемо виходити із пропозицією: які програми нам потрібно розширити, які призупинити – щоб максимально ефективно використовували ті ресурси, які є у громади Вінницької області.

Специфіка ситуації у тому, що обласні цільові програми напрацьовують і затверджують депутати обласних рад. Гроші на виконання цих програм теж передбачає обласна рада. А от їх реалізацією і втіленням у життя займаються профільні департаменти облдержадміністрацій.

– В обласної ради є законний інструмент – ставити в порядок денний і заслуховувати профільні департаменти облдержадміністрації про хід виконання реалізації тієї програми, за яку вони відповідальні, – зазначає Володимир Кістіон, уточнюючи, що обласні програми за напрямком, який він курирує, проаналізують уже до кінця цього тижня. – Поки дивимося і аналізуємо програми. Ми зараз на стадії ревізії оцінки суті програм, їх ефективності і актуальності.

За словами першого заступника голови Вінницької обласної ради, про якісь різкі висновки поки говорити зарано. Триває аналіз. Утім, під час засідання кількох постійних депутатських комісій уже чітко прозвучало: спершу звіт, потім – усе інше. Та й сесію комплексні програми виноситимуться тільки після того, як свою оцінку чи рекомендацію дасть профільна депутатська комісія. Зрештою, це зрозуміле рішення, коли своє резюме за тими чи іншими обласними програмами нададуть фахівці у тій галузі, де ця програма і буде втілюватися.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня