15 Вересня, 2020, 15:25

Катерина Романенко: Успіх Краснопільської ОТГ – це спільні зусилля влади і громади

Краснопільська ОТГ була створена в жовтні 2017 року. До її складу увійшло 5 сільських рад – 10 населених пунктів з понад 4 тисячами жителів.

За словами голови об’єднаної територіальної громади Катерини Романенко, проблем у кожного з сіл, які об’єдналися, було чимало, але вирішити їх допомогла державна субвенція.

  В основі всіх реформ лежать кошти. Ми це відчули одразу, як тільки об’єднались. Суттєвою для нас стала  державна підтримка з фонду регіонального розвитку. І, звісно, ми одразу взялися за власний бюджет. Кошти були  потрібні в  кожній галузі, в кожному закладі. Нам у спадок дісталися дуже бідні села – без матеріальної бази, доріг та послуг, котрих люди потребували щодня. З іншого боку, треба було гуртувати людей, змінювати стереотипи, виводити з тих «лякалок», котрими запресували їх свідомість.

Очільниця громади розповідає, що людей хвилювали досить несподівані та інколи навіть смішні питання.

– Одного разу у спілкуванні з жителями Кивачівки пролунало: «Це ж неправда, що тих, хто проти об’єднання, не ховатимуть в рідному селі? А правда, що у нас церкву закриють? А школа, ФАП, дитсадок залишаться?». В таких питаннях – найбільша біда, бо в людській свідомості дуже важко ламати негативні стереотипи. А успіх є лише там, де є віра.

 

– Працівники  сільської ради, депутати, старости, я як голова – усе пояснювали людям, заспокоювали їх. Згадую, як зайшла вперше у ФАПи сіл Теплицького району, які до нас приєдналися, і побачила, що тамтешня влада вивезла звідти все: меблі, обладнання, медикаменти, навіть термометри… Чи Митків, де ФАП був простою сільською хатою, а вулиці -взагалі без освітлення. Чи «центральне» село Краснопілку, де була величезна проблема з водопостачанням, практично відсутня дорога до кладовища… Чи Нараївку, де сполучна дорога з сусіднім Грановом була просто «вбита». Ми почали працювати та поставили в пріоритет розв`язання найскладніших проблем. З їх поступовим вирішенням, з’явилася і віра серед людей, – наголошує пані Катерина.

(без назви)

Якщо говорити про майбутнє, то і місцева влада, і жителі готові далі працювати на розвиток та успіх своєї громади. Катерина Романенко розповідає:

–   По кожному селі визначені пріоритети. Я одразу налаштувала і підлеглих, і депутатський корпус, і членів виконкому на те, що всі зусилля треба спрямувати на наповнення бюджету. Але рівноцінною складовою фінансової бази розвитку громади мають бути й залучені кошти. Ми активно брали участь у грантових проєктах, за ці роки освоїли сотні тисяч гривень. Навіть у нинішньому, за всіма показниками важкому році, ми долучилися до реалізації 10 проєктів, гарантуючи кожному співфінансування. Ми знайшли порозуміння з місцевим бізнесом, з агровиробниками, фермерами щодо підвищення відсоткової ставки їх орендної плати за землі комунальної власності, давши їм гарантії пролонгації договорів оренди на наступні сім років.  Більше того, фермери, котрі розуміють свою соціальну відповідальність перед громадами, самі приходять і пропонують свою допомогу, ініціюють ті чи інші справи.  Тепер у нас є  сучасний ЦНАП та адмінцентр Краснопільської ОТГ, проведено швидкісний Інтернет в села громади, завдяки чому ми оперативно змогли підключитися до всеукраїнського проєкту «Соціальна громада». Сьогодні в кожному селі працює адміністратор, котрий займається підготовкою і видачею тих самих довідок, за якими люди, начебто, мали кудись їхати після об’єднання. Вони готують навіть довідки, так званого вторинного рівня – для отримання соціальних допомог, субсидій, пільг тощо.

Голова Краснопільської об’єднаної територіальної громади Катерина Романенко каже, що у роботі допомагає підтримка людей, які повірили та продовжують її підтримувати.

  Ми крок за кроком реалізовуємо конкретні справи в кожному селі. Збираємо однодумців, гуртуємо людей. Доводимо, що справжніми господарями в селах є саме вони, і саме їм вирішувати, яке майбутнє очікує нашу громаду.

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня