12 Липня, 2022, 12:09

Калинівський суд засудив прибічника путінської агресії

Калинівський районний суд засудив 47-річного мешканця села Нападівки за статтею 436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

Суд засудив його до трьох років позбавлення волі, але на підставі ст. 75 КК України звільнив його від відбування призначеного покарання з іспитовим строком два роки.

Суд встановив, що у березні – квітні 2022 року цей чоловік, який народився у Тульській області російської федерації, але є громадянином України, працює механізатором у ПОСП «Нападівське», поширював у соціальній мережі «Одноклассники» світлини та відеоматеріали з використанням власної сторінки. Робив він це умисно, з ідеологічних мотивів, з метою виправдання правомірності збройної агресії російської федерації проти України та глорифікації (прославляння) осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України.

У ході судового засідання з’ясувалося, що мешканець Нападівки встановив мобільний додаток для смартфонів «Одноклассники» та зареєструвався у цій соціальній мережі.

Знаючи про блокування доступу до російської соціальної мережі «Одноклассники» на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017, чоловік використовував спеціалізовані програми – віртуальні приватні захищені мережі для обходу блокування.

Він використовував власну сторінку в «Одноклассниках» для розміщення та поширення матеріалів, у яких виправдовував збройну агресію російської федерації проти України, тимчасову окупацію частини території України та глорифікував (прославляв) осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, поширив на своїй сторінці публікацію зі світлиною чинного президента рф. Також, спілкуючись через внутрішній чат мережі «Однокласники» з колишнім членом сім`ї, він схвалював дії країни агресора. Усе це підтвердилось висновками судово-лінгвістичної експертизи.

Мешканець Нападівки вину в пред`явленому йому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся. Саме щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення суд визнав обставинами, які пом’якшують покарання.

Вирок суду ще не набув законної сили. Він може бути оскаржений в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду впродовж 30 днів з дня його проголошення.

Останні новини

Новини

29 Березня
28 Березня
27 Березня