1 Жовтня, 2020, 13:29

Фінансові махінації виявлені у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні

Понад один мільйон гривень було витрачено на невідповідні цілі за три роки у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні. Такий висновок оприлюднили  працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області після закінчення ревізії в установі.

Зазначається, що за період з 01.01.2017 по 31.07.2020 виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 1 млн грн.

Зокрема, встановлено, що низка підрядних організацій виконувала роботи з капітального та поточного ремонтів приміщень лікарні, ремонту мережі електропостачання та благоустрою прилеглої території. Аудитори провели контрольні обміри і обстеження виконаних робіт та встановили необґрунтоване завищення підрядниками їх обсягів та вартості на суму понад 460 тис. грн та подальшу оплату лікарнею у повному обсязі. Завдяки аудиторам наразі порушення повністю усунуто.

У двох відділеннях лікарні онкогематології та ендоскопічної хірургії та відділенні для недоношених дітей були списані лікарські засоби на загальну суму понад 210 тис. грн.

Виявлено й випадки безпідставного спрямування лікарнею бюджетних коштів у розмірі понад 200 тис. грн на виплату заробітної плати  лікарям-інтернам за фактично невідпрацьований час у лікарні, позаяк ті проходили інтернатуру в інших закладах охорони здоров’я, в яких медична допомога надається дорослому населенню.

Крім того, без будь-якого нормативно-правового обґрунтування лікарнею отримано 130 тис. грн у вигляді плати за лікування та перебування 42 дітей в стаціонарі, згідно з заявами їхніх батьків (опікунів), тоді як медична допомога мала б надаватися їм на безоплатній основні, що гарантовано Конституцією України, відповідною постановою Уряду не належить до платних послуг.

Ще майже 160 тис. грн витрачено на оплату праці та відрахувань єдиного соціального внеску працівникам лікарні за лікування хворих з діагнозом COVID-19, тоді як такі хворі були відсутні.

За недотримання законодавства з фінансових питань чотирьох  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. До лікарні застосовано фінансову санкцію у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня