1 Червня, 2021, 12:58

ДонНУ імені Василя Стуса відзначає у Вінниці 84-річчя

31 травня у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди Дня Університету. У заході взяли участь заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, начальниця управління соціальної та гуманітарної політики облради Людмила Грабович та заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Вітаючи Стусівський університет із 84-ю річницею, Ігор Івасюк зазначив, що університет має непросту долю – був змушений виїхати з окупованого Донецька та завдяки великому бажання працювати, завдяки мужності та справжньому патріотизму поновив свою діяльність на вінницькій землі.

Нині ваш університет є лідером у галузі вищої освіти не тільки Вінниччини, а й всієї України. Сім років ми намагаємося разом із вами розв`язувати проблеми вишу, щоб він із впевненістю та оптимізмом міг дивитися в майбутнє, рухатися вперед і підкорювати нові вершини в освіті на науці, – сказав він.

Ігор Івасюк передав ректору Стусівського університету вітальну адресу від голови облради Вячеслава Соколового.

Ви по праву можете пишатися славетними традиціями та історією вашого навчального закладу, одного з фундаторів вищої освіти Сходу України. Стусівський університет сьогодні – потужний науково-освітній комплекс, один із провідних і рейтингових вищих навчальних закладів України, – йдеться у вітанні голови облради. — Ми розуміємо, що переїзд Університету із Донецька до Вінниці був нелегким. І інакше як громадянським та патріотичним подвигом назвати це просто не можемо. Свої традиції та здобутки ви перенесли на терени Вінниччини й успішно запроваджуєте європейські підходи до підготовки нової генерації духовної та інтелектуальної еліти нації.

Саме на нашій подільській землі – на малій батьківщині Василя Стуса – Університет отримав нову назву та тепер має ім’я великого поета та правозахисника. Переконаний, що ви й надалі будете зберігати та примножувати традиції своєї “Альма матер”, сприяти прогресу наукової думки, робити достойний вклад у розвиток української вищої школи. Зичу великих вам успіхів на цьому нелегкому шляху!

Ректор Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Роман Гринюк зазначив, що повертаючись у думках до рідного Донецьку, колектив радіє, що сьогодні може святкувати річницю заснування університету на українській землі.

Наприкінці 2017 року ми розробили Стратегію розвитку ДонНУ імені Василя Стуса на подальші роки. Наш університет успішно інтегрувався до Вінницької громади. Тут наші фахівці проводять наукове та експертне консультування для влади та бізнесу, – сказав Роман Гринюк. – За майже сім років у Вінниці ми реалізували понад сто різних проєктів та створили якісно іншу парадигму стосунків із владою та громадою. І я вдячний кожному, хто разом із нашим університетом прожив його найважчі часи. Наш життєвий шлях – це дорога мужності, це невід’ємна частина історії України.

На урочистому засіданні викладачам університету вручені атестати доцентів та професорів і відзнаки від Міністерства освіти та науки України; студентам – нагороди за перемогу в олімпіадах та конкурсах наукових робіт.

Останні новини

Новини

29 Вересня
28 Вересня