22 Лютого, 2023, 11:14

До Православної Церкви України долучилася релігійна громада села Станіславчик

Попри супротив прихильників московського патріархату церковна громада села Станіславчик – у Православній Церкві України. 

Про це 20 лютого інформує Вінницько-Барська єпархія Православної Церкви України.

Загальні збори релігійної громади Храм Вознесіння Господнього село Станіславчик Жмеринського району були призначені на 19 лютого. Відповідне оголошення на сторінці громади у соціальній мережі Фейсбук за кілька днів до зборів розмістив настоятель храму протоієрей Димитрій Пасічник.

У Жмеринському районі захистили від “руського миру” старовинний храм Вознесіння Господнього

Священник УПЦ (яка й досі перебуває у єдності з московським патріархатом) не приховував, що головним питанням порядку денного буде юрисдикційна приналежність релігійної громади, тобто її подальше існування в УПЦ (мп) або вихід з цієї юрисдикції та приєднання до Православної Церкви України.
На ранок 19 лютого «руський мір» надіслав у Станіславчик великий десант служителів УПЦ (мп) на чолі з митрополитом Варсонофієм (Столяром).

Священники з Вінниці, Жмеринки та Браїлова разом із привезеними з собою вірянами мали серйозний намір взяти приступом старовинний храм Вознесіння Господнього, але їм завадили співробітники Національної поліції України та самі парафіяни, які стали стіною і не впустили непроханих гостей навіть на територію храму, – читаємо у повідомленні.

Місцеві жителі, тобто справжні парафіяни, а не привезені звідкись невідомі люди, після від’їзду “гостей”, провели загальні збори. І якщо до цього дня в когось із них ще, можливо, була тінь сумнівів щодо того, чи варто виходити з УПЦ (мп) та приєднуватися до ПЦУ, то після побаченого і пережитого біля стін власного храму, вони у своєму рішенні були одностайними: «Релігійна громада храму Вознесіння Господнього с.Станіславчик з 19 лютого 2023 року приєдналася до Православної Церкви України!»

У Жмеринському районі захистили від “руського миру” старовинний храм Вознесіння Господнього

Велика духовна сім’я

Вже наступного дня після проведення загальних зборів релігійної громади, 20 лютого, протоієрей Димитрій Пасічник від імені парафіян звернувся до канонічного архієрея митрополита Вінницького і Барського Симеона і, згідно з поданим проханням, був прийнятий у клір Вінницько-Барської єпархії, а релігійна громада храму Вознесіння Господнього села Станіславчик поповнила велику духовну сім’ю Православної Церкви України на Вінниччині.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня