26 Березня, 2022, 17:45

Для незрячих переселенців на Вінниччині обладнали спеціалізований притулок

На базі вінницького підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) облаштовано пункт тимчасового перебування внутрішніх переселенців з інвалідністю по зору. Він розміщується на базі здоровпункту, де є ліжка для ночівлі.

Про це повідомляє пресцентр Вінницької обласної організації УТОС.

«Ми можемо надати тимчасовий притулок людям з інвалідністю по зору з інших регіонів України, які зупиняються на певний час у нашому місті. Також разом із ними можуть поселятися члени родин та супроводжуючі», – сказав директор Вінницького підприємства УТОС Костянтин Ільніцький.

Допомогла із облаштуванням притулку для переселенців з інвалідністю Олена Верлан-Кульшенко. Вона передала необхідні для внутрішньо переміщених осіб речі: білизну, ковдри, подушки та засоби гігієни. Також посприяв із облаштуванням притулку волонтер Анатолій Поляруш.

Поки що для проживання незрячих переселенців та членів їхніх родин підготовлена одна кімната, на черзі – інші. Загалом на базі Вінницького УТОС готові прийняти два десятки осіб з особливими потребами.

«Ми замовили у волонтерів газову плиту, швидковарку та інші речі, необхідні для приготування їжі. Тому збираємося не лише поселяти, але безкоштовно годувати наших гостей», – говорить Костянтин Ільніцький.

Ініціатори створення притулку пояснюють, чому незрячим переселенцям з інших регіонів варто зупинятися саме на базі підприємства УТОС міста над Бугом. Адже там для людей з особливими потребами є відповідна інфраструктура, а також працюють досвідчені фахівці-помічники.

«Від нашого підприємства до трамвайної зупинки облаштовані перила, що дуже важливо для людей з особливими потребами. Маємо й власний транспорт: автобус, вантажний бус, легкову газель. Також на базі підприємства УТОС організовано дозвілля для незрячих. Зокрема, діє шаховий клуб, спеціалізована бібліотека із книжками зі шрифтом Брайля тощо», – додав Костянтин Ільніцький.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня