24 Листопада, 2020, 13:20

Держказначейство не фінансуватиме ремонти та будівництва на Вінниччині

Державна казначейська служба зупинила фінансування усіх незахищених видатків – зупинка означає, що держава відмовляється від фінансування в першу чергу капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво і інші). Це стосується і Вінниччини, й інших областей.

Одразу двоє високопосадовців у Кабінеті міністрів повідомили, що з 20 листопада Державна казначейська служба (ДКС) зупинила фінансування всіх видатків, крім захищених (заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів:

– Державний бюджет не в змозі обслуговувати всі видатки, передбачені законом на 2020 рік, – інформує «Економічна правда».

Зупинка означає,  що держава відмовляється від фінансування, в першу чергу, капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво та інші. За підсумками ІІІ кварталів 2020 року, на ці потреби уряд витратив 45,8 млрд грн із запланованих на цей рік 112,6 млрд грн. Тобто, за три місяці до кінця року фінансуванню підлягали видатки ще на 66 млрд грн.

Таким чином, обмеження торкнеться ремонту та будівництва доріг. З прямо передбачених в бюджеті на цей рік 86,8 млрд грн “Укравтодору” на утримання автошляхів за 10 місяців витратили лише 2/3 суми – майже 57 млрд грн.

Які ще програми не будуть профінансовані? Це програми, фінансування яких з тих чи інших причин так і не розпочалось. Станом на початок листопада (останні дані Міністерства фінансів) таких було 74 на загальну суму 19,02 млрд грн.

Коли в квітні парламент вносив зміни до державного бюджету, дохідні показники базувались на отриманні коштів від МВФ, проте Фонд призупинив співпрацю з Україною. Співпраця з МВФ була зупинена після того, як Конституційний суд своїм рішенням, фактично, перекреслив досягнення у антикорупційній реформі.

Кошти, яких не вистачає для покриття дефіциту, Мінфін міг би позичити на внутрішньому ринку. Але великомасштабні запозичення в умовах невизначеності з майбутнім посиленням карантину та майбутньої співпраці з МВФ призведуть до зростання вартості обслуговування боргу. Крім цього, такі запозичення будуть короткостроковими, тобто повертати їх доведеться вже на початку наступного року, – йдеться у статті.

Ще один варіант – емісія, пропозиції надрукувати гроші, яких не вистачає державі для фінансування видатків, не зникають з інформаційного порядку денного. Якщо схема з емісією запрацює, то це, ймовірно, матиме негативні наслідки для економіки у вигляді знецінення гривні та зростання інфляції. В підсумку,  це вдарить по доходах звичайних громадян.

 

Останні новини

Новини

24 Березня
23 Березня
22 Березня
21 Березня