21 Грудня, 2021, 10:07

Державну стипендію призначено молодій вінницькій науковиці

Президент України Володимир Зеленський призначив премії видатним молодим вченим у галузі науки і техніки. Серед нагороджених – науковиця з Вінниці Юлія Малогулко.

Про це йдеться в Указі президента від 16 грудня 2021 року №659/2021.

«На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю присудити премії Президента України для молодих вчених 2021 року», – йдеться в документі.

За роботу «Оптимізація функціонування електричних мереж з фотоелектричними станціями з урахуванням прогнозного генерування засобами Smart Grid» нагороджено:

Малогулко Юлія Володимирівна – кандидат технічних наук, доцент Вінницького національного технічного університету.

За інформацією, поданою на сайті ВНТУ, премією відзначено роботу «Оптимізація функціонування електричних мереж з фотоелектричними станціями з урахуванням прогнозного генерування засобами Smart Grid», яку науковиця виконувала у співавторстві з науковим співробітником Інституту електродинаміки Національної академії наук України Володимиром Мірошником та кандидатом технічних наук, директором ТОВ «Несс Енерджі» Сергієм Кравчуком.

«Метою дослідження було створення методів та засобів сприяння розбудови фотоелектричних станцій в електричних мережах, впровадження яких забезпечить покращення якості електропостачання споживачів.

Авторами визначено сприятливі умови для підвищення якості електропостачання локальних електричних систем, що полягає у визначенні оптимальної потужності резерву від централізованих джерел живлення. Запропоновані авторами методи та заходи направлені на покращення функціонування вітрових та сонячних електростанцій у складі ОЕС України в сучасних умовах відповідно до законодавства України.

Робота набрала низку позитивних відгуків як від науковців прогресивних ЗВО України, так і від керівного апарату вітчизняних енергетичних компаній», – йдеться у повідомленні.

Останні новини

Новини

30 Червня
29 Червня
28 Червня