8 Лютого, 2023, 12:59

Державна зрада: СБУ оголосила підозру екскерівнику міліції Вінниччини

Служба безпеки ідентифікувала ще одного поплічника агресора на тимчасово захопленій частині півдня України. Зловмисником виявився колишній начальник Управління МВС у Херсонській області, який у 2014 році звільнився з лав правоохоронних органів у званні генерал-майор міліції.

Про це повідомили у СБУ.

Цей фігурант понад рік очолював міліцію Вінницької області, а призначили його на посаду за рік до президентських виборів у 2004 році.

Вінницькі справи Літвіна

Хоча у Службі безпеки України не ідентифікували зрадника, але багато хто з вінничан впізнав на фото Валерія Літвіна, який до Помаранчевої революції очолював Вінницьку обласну міліцію. Тоді, у 2003 році, призначення Валерія Літвіна викликало паніку серед місцевого чиновництва, політиків та бізнесменів. Дуже вже явно Валерій Літвін асоціювався з представниками нової, але вже впливової політичної сили «Партії регіонів» і відрізнявся за стилем керування від свого попередника на посаді генерала Бевза.

У вересні 2003 року він був призначений на посаду начальника УМВС України в Вінницькій області. Уже 23 серпня 2004 року Валерію Літвіну указом Кучми присвоєно звання генерал-майора міліції. Зазначимо, що це  було зроблено напередодні річниці Незалежності держави. Валерія Літвіна тодішня влада вважала здатним протистояти проявам невдоволення, які сталися тієї ж осені, і переросли в Помаранчеву революцію.

До «славних діянь» Літвіна на Вінниччині, як головного міліціонера, можна зарахувати зведення на території головного управління каплички церкви московського патріархату. Архітектурно її скопіювали з тої, що була на попередньому місці служби Литвина в Криму.

Як повідомляють екс-колеги Літвіна, він тоді мав вибуховий, дратівливий характер, що й спричинило масові звільнення в апараті головного управління. Також до «славних діянь» Літвіна слід зарахувати збільшення поборів, які вимагали міліціонери з бізнесу, збільшення кількості штрафів і поборів на дорогах працівниками ДАІ.

Стосунки у Валерія Літвіна з місцевим істеблішментом були напружені, але його підтримували два представники Кучми в області: спочатку голова ОДА Віктор Коцемир, а потім, його наступник Григорій Калетнік.

Під час акцій протесту у грудні 2004 року, у Вінниці та області міліція, як і всюди в Україні, зайняла очікувальну позицію. З приходом до влади Віктора Ющенка, головою ОДА призначили Олександра Домбровського, і Літвіна відправили з області, вивели за штат, він працював у міністерському апараті радником. З пенсії Літвіна витягли у 2010 році, після обрання Януковича, тоді він очолив Головне управління міліції у Херсонській області. І на цій посаді був до весни 2014 року.

Цікавим нюансом є те, що журналісти однієї вінницької газети навіть оголосили голодування з приводу рішення Ленінського районного суду Вінниці про часткове задовольнення позовів колишнього начальника УМВС у Вінницькій області, генерал-майора міліції Валерія Літвіна та одного з бізнесменів, якими газету зобов’язували виплатити по десять тисяч гривень позивачам за завданий їм моральний збиток публікаціями в газеті. Це сталося вже у “помаранчевому” 2006 році…

Робота на ворога у Херсоні

Про неї йдеться у повідомленні СБУ. У спецслужбі докладно описали вербовку екс-генерала росіянами.

У 2015 році він став депутатом облради від забороненого «блоку володимира сальдо».

«Після початку повномасштабного вторгнення він потрапив у поле зору кадрового співробітника 3 відділу 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби фсб сергія сініцина з позивним «сабір».
У березні минулого року у тимчасово окупованому Херсоні у нього відбулась зустріч з колишнім українським правоохоронцем для залучення його до діяльності проти основ національної безпеки.

За вказівкою «сабіра» він мав підшукувати «однодумців» для формування так званого «силового блоку» окупаційних органів та його використання під час придушення руху опору в регіоні. Для цього використовував свої зв’язки серед колишніх правоохоронців.

На підставі зібраних слідчими доказів генералу міліції повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Наразі він переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму.
Однак, Служба безпеки знає про його місце перебування і проводить комплексні заходи для притягнення до відповідальності за злочини проти України», – йдеться у повідомленні.

Розслідування проводили слідчі слідчого відділу Управління СБУ в Херсонській області із залученням та допомогою слідчих Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Останні новини

Новини

29 Березня
28 Березня
27 Березня