«Держава втратила контроль над ситуацією», — Володимир Гройсман про епідемію коронавірусу

Володимир Гройсман

Держава не втримала контроль над епідемією COVID-19, і той час, який треба було використати на підготовку інфраструктури, лікарень, фахівців та безпосередньо людей – втрачено. Більше того, майже половину коштів державного COVID-фонду витрачено не на медицину, а на різні непрофільні напрямки, які не мають жодного стосунку до вирішення питань суттєвого зростання кількості зареєстрованих випадків захворювання на коронавірус.

Про це в ефірі програми «Народ проти» на телеканалі «Україна 24» сказав Прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.

— Тут питання порятунку. Ми маємо оцінити реальну загрозу. У нас з березня було шість місяців, щоб підготуватися до зростання захворюваності. У нас немає ніякої другої хвилі. У нас перша не завершилася! — сказав Володимир Гройсман.

Як наголосив Володимир Гройсман, за шість місяців потрібно було підготувати інфраструктуру і людей, щоб контролювати захворюваність.

— Зараз ми в чотири рази робимо менше тестів, ніж сусідні країні. А для того, щоб управляти процесом, треба швидко виявляти хворобу. І тут питання – а де у нас обладнання, системи захисту? Рівень реального забезпечення (лікарень) менший, ніж потрібно! Ми дуже багато втратили часу. Як можна було сформувати COVID-фонд в 65 мільярдів гривень і з них 35 мільярдів гривень відправити на дороги? Я не проти доріг. Але питання не в тому. Важливо, щоб всі, хто їздить тими дорогами, були живі. І це питання не тільки МОЗ. Це питання Уряду і особисто голови Уряду. Він має 24/7 швидко приймати рішення. Ми втратили час. Держава втратила контроль над епідемією! —додав Володимир Гройсман.

Окремо Володимир Гройсман наголосив, що найбільший удар від коронавірусу відчула місцева влада, яка зреагувала на всі загрози швидше і ефективніше за центральну владу – завдяки реформі децентралізації.

— Місцеві бюджети завдяки децентралізації зросли в чотири рази, але питання захисту людей – це питання держави. Я давно звертався і говорив: створіть тримісячний запас лікування, обладнання! Що треба зробити зараз? По-перше, розширити можливості лабораторних досліджень. По-друге, забезпечити резерви і захистити лікарів, — сказав Володимир Гройсман.

Як підкреслив Володимир Гройсман, це найперші рішення, які потрібні, і ухвалювати їх треба якомога швидше.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня