31 Січня, 2022, 11:40

Обласна рада дала доручення ОДА вирішити ситуацію із боргами обласних комунальних закладів за спожите тепло

На минулій сесії Вінницької обласної ради, яка відбулася у п’ятницю 28 січня,  генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов розповів, що в його підприємстві склалася критична ситуація із заборгованістю за наданні послуги.

Він зазначив, що, заклади обласного підпорядкування у 23 населених пунктах Вінниччини, які отримують теплову енергію із джерел генерації КП «Вінницяоблтеплоенерго» заборгували із розрахунків за теплопостачання 37,8 млн грн.
Така ситуація є  катастрофічною, адже в цьому місяці жодної гривні на рахунки підприємства за надані послуги ще не надійшло. Через це немає можливості сплатити за споживання природного газу, розрахуватися з постачальниками дров, пелет та щепи. Запас твердого палива в підприємства залишився на тиждень безперебійної роботи котелень. На його придбання потрібно 49,4 млн грн, однак таких коштів на рахунках немає.

Майже 38 мільйонів гривень боргують заклади обласного підпорядкування КП «Вінницятеплоенерго». Ситуація критична

Не вистачає коштів і для розрахунку з «Нафтогаз Трейдингом», якому потрібно заплатити до кінця січня. Директор КП «Вінницяобленерго» Андрій Ковальов звернув увагу на те, що крім дебіторської заборгованості перед підприємством, існує також заборгованість різниці в тарифах для населення, яка виникла в результаті виконання Меморандуму. Відповідно до нього, тарифи для населення залишили  на рівні минулого опалювального сезону, а механізм щомісячного відшкодування різниці в тарифах – наразі ще не визначили.

У повідомленні  пресслужби «Вінницятеплоенерго» йдеться, що підприємство наразі перебуває на межі виживання і не здатне надалі якісно виконувати свої функції із своєчасного, безперебійного теплопостачання упродовж опалювального періоду та створювати комфортні умови для громадян.

Керівники профільних департаментів ОДА  підтвердили, що не мають фінансових можливостей, щоб розрахуватися із КП «Вінницяоблтеплоенерго» за отримані послуги із теплопостачання. Обіцяли відразу погасити заборгованість щойно отримають кошти на свої рахунки.

Заслухавши про наявні проблеми підприємства, депутати облради дали протокольне доручення облдержадміністрації забезпечити погашення заборгованості перед КП «Вінницяоблтеплоенерго», своєчасно виплачувати поточні платежі і визначити механізм відшкодування різниці у тарифах для населення.

 

 

Останні новини

Новини

20 Березня
17 Березня
16 Березня