7 Жовтня, 2022, 12:11

Чим спричинене стрімке подорожчання курячих яєць на полицях вінницьких магазинів

У Вінниці, як і по всій Україні, в жовтні відбувся значний ріст цін на курячі яйця. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціни на яйця зросли на 18%.

Ще з початку повномасштабного вторгнення середня вартість товару становила 28,5 гривень. Вже у вересні ціни виросли до 36-40 гривень. Та з 1 жовтня яйця знову почали дорожчати.

В магазинах Вінниці за один десяток яєць сорту С1-С0 покупцям пропонують сплатити від 46 до 75 гривень.

Серед причин здорожчання, експерти називають такі:

  • Сезонність. Світловий день скорочується, температура повітря падає і пропозиції від приватних господарств зменшуються, адже кури починають нестися менше. Відтак на ринку залишаються лише птахофабрики.
  • Вартість зерна. Зерно в Україні, так і в світі, збільшилося в ціні і досягло максимального рівня. Експерти фіксують, що вартість зерна збільшилася втричі.
  • Війна. Бойові дії, окупація територій у Луганській, Донецькій та Херсонській областях, де знаходилось близько 15% промислового виробництва яєць, призвела до певного дефіциту на споживчому ринку України.

На жаль, українців вже попереджають, до кінця року, ціни на курячі яйця будуть зростати. Втім, з початком весни, ціни знову будуть знижуватися.

Скільки сьогодні коштують яйця в магазинах Вінниці:

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
25 Березня
24 Березня