9 Листопада, 2022, 18:00

Через перебої зі світлом в Україні на 25% збільшилась кількість ДТП із пішоходами

Впродовж двох тижнів через проблеми з освітленням вулиць кількість ДТП за участю пішоходів збільшилося на 25%. Про це повідомляють у патрульній поліції, передає “Суспільне”. Убезпечити себе, прогулюючись вулицею о темній порі доби можна, прикріпивши на одяг світловідбивні елементи.  

“Саме в зимовий період дуже багато наших громадян люблять носити темний одяг. А темний одяг — це від до 10 до 18 метрів видимості, коли можна говорити, що водій просто зачасту не встигає ухвалити рішення, тому що дуже пізно помічає такого пішохода. Звісно, що світловідбивні елементи — це найкраще, що може використати пішохід. І в даному випадку потрібно слідувати певним правилам”, — зазначив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Офіцер пояснив, що флікер — стрічка у формі лінійки — може врятувати життя, якщо її розмістити на плечі, передпліччі, верхній частині тулуба. Якщо площа вашої стрічки від 15 см – водій може побачити вас з відстані 130 метрів. 

Батькам радять потурбуватись про те, щоб на дітях в обов’язковому порядку були флікери, передусім – на шапці або на куртці в районі верхньої частини тулуба, адже чим менший зріст пішохода – тим важче водію його помітити. 

Рекомендують попіклуватись і про домашніх улюбленців: собакам і кішкам слід вдянати нашийники чи одяг зі світловідбивними елементами. 

“Якщо під рукою немає світловідбивних елементів — хоча наголошую, що вони є доступними, не потрібно вигадувати нічого дорогого, є дешеві флікери, які можна придбати в багатьох місцях — то білий або жовтий одяг зробить вас набагато більш помітними на дорозі”, — наголосив Білошицький.

Водіям же наполегливо рекомендують зменшити швидкість руху не до допустимої, наприклад, 50 км/год в місті, а до безпечної.

Останні новини

Новини

5 Грудня
2 Грудня
1 Грудня