9 Грудня, 2020, 17:55

Чаленко про майбутній агрокластер на Вінниччині: наші партнери можуть розраховувати на цілковиту підтримку обласної ради

Візит представників компанії BETEN на Вінниччину в рамках програми децентралізованої співпраці МЗС Франції пов’язаний із планами реалізації у нашому регіоні кількох проєктів. Один із них – створення аграрного кластеру, який дасть поштовх для розвитку бізнесу.

9 грудня відбулася зустріч представників французької компанії з першими особами області та міста. У зустрічі взяли участь заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Президент компанії BETEN Жан Рош повідомив про намір розпочати активну роботу уже на початку 2021 року. Раніше, у 2019 році, відбувся візит вінницької делегації до міста Діжон.

– Під час цього візиту вінницька делегація познайомилася із кластером VITAGORA, а також мала зустріч з мерією міста Діжон і відвідала низку технічних об’єктів, зокрема, ті, що займаються обробкою водних ресурсів. Саме під час цього візиту і були розроблені ключові напрями, які лягли в основу програми нашого теперішнього візиту, – розповів пан Жан Рош. – Сьогодні це загальне перше засідання, презентація чотирьох напрямів, які входять у програму Децентралізоване співробітництво.

Протягом дводенного візиту заплановано чотири відеоконфереції. Першою, 9 грудня, стала презентація кластеру VITAGORA і створення на Вінниччині подібного агрокластера у співпраці із французькими партнерами. Для цього на зустріч запросили представників аграрного бізнесу регіону і виробників.

Заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко запевнив гостей у повній і всебічній підтримці з боку обласної Ради. Він також відзначив, що цей проєкт для Вінниччини – дуже важливий.

– Це один з пріоритетів розвитку Вінниччини, так як Вінниччина є одним із найпотужніших аграрних регіонів України. Ми вважаємо, що цей проєкт дасть новий поштовх для розвитку регіону, для створення нових робочих місць і найголовніше – для виготовлення продукції із доданою вартістю, – сказав Дмитро Чаленко. – Ви можете повністю розраховувати на підтримку Вінницької обласної Ради та розуміти, що у цьому проєкті – ми ваш надійний партнер, який усіляко зацікавлений у тому, аби проєкт дуже швидко показав позитивний результат.

Чаленко про майбутній агрокластер на Вінниччині: наші партнери можуть розраховувати на цілковиту підтримку обласної ради

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зауважив, що на попередніх зустрічах із представниками французької компанії уже визначили черговість і пріоритетність дій.

– У попередні рази уже визначили створення агрокластеру за підтримки бізнесу, який виявив велике бажання взяти у цьому участь, – уточнив Андрій Очеретний. – Дякую усім представникам влади, що ми ці проєкти рухаємо спільно. І сподіваюся, що разом із бізнесом доведемо їх до логічного завершення.

Чаленко про майбутній агрокластер на Вінниччині: наші партнери можуть розраховувати на цілковиту підтримку обласної ради

Кластер VITAGORA на ринку працює уже 15 років. Нині до нього входять 550 учасників. Але з самого початку перспективу у такому об’єднані побачили 10 компаній. Керівництво кластеру констатує, що для успішної роботи потрібно кілька речей, серед них: підприємці, університети і наукові лабораторії. Ці особливості були враховані у рамках планування візиту у Вінницю. До речі, першою продукцією кластеру VITAGORA став хліб для літніх людей. Як пояснив засновник кластеру: був виробник муки, було підприємство, яке розробило рецепт з урахуванням вікових особливостей, і був той, хто продавав хліб. Це приклад того, як об’єднання можливостей і зусиль спрацьовує на спільний результат і дає поштовх для розвитку та розширення ринків збуту.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня