16 Лютого, 2021, 11:10

Боротьба із сніговою стихією: кожен житель Вінниччини – важливий

Перемети до 1,5-2 метри. Ожеледь на дорогах. Сніговий настил, який можна пробити лише трактором із відвісом. Тиждень на Вінниччині хурделило, а усі служби працювали у посиленому режимі і практично цілодобово.

Лише за один день, 14 лютого, рятувальникам із заметів знову довелося витягати три машини «екстренки». Напередодні – ще 18. А от 13-14 лютого, на Вінниччині зі «снігових пасток» вивільнили 156 автомобілів, серед них – п’ять рейсових автобусів. Загалом у  тих транспортних засобах перебувало 400 людей.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий подякував рятувальникам Вінниччини і особисто керівнику ГУ ДСНС області Руслану Шевчуку за чітку і самовіддану роботу. А ще закликав усіх депутатів Вінницької обласної ради включатись в роботу на закріплених за ними територіях, аби жодна людина на Вінниччині не залишилась в біді. Адже синоптики знову обіцяли хуртовини, сильні пориви вітру і ожеледь на дорогах.

 

«Закликаю весь депутатський корпус Вінницької обласної ради включатись в роботу на закріплених за вами територіях – невідкладно повідомляти про надзвичайні ситуації, тримати на контролі роботу комунальних служб, сприяти функціонуванню локальних пунктів обігріву, надавати всю можливу допомогу!»

Депутати Вінницької обласної ради від «Української Стратегії Гройсмана» першими відгукнулися за заклик голови обласної ради.

У Крижопільській громаді  техніка працювала уже о 5.30 ранку.

– Об’єднали зусилля і територіальної громади, і місцевого райавтодору, і комунального підприємства, а також аграріїв. Їх закріпили за населеними пунктами – і до роботи! – розповів депутат Вінницької обласної ради від «Української Стратегії Гройсмана» Юрій Василишен.

Розчищали сніг близько десятка тракторів та інша важка техніка. А у такі снігопади особливо цінними стали трактори з ковшами. Коли дороги уже були вільні від снігу – їх посипали.  Утім, як каже Юрій Василишен, рясний цьогорічний сніг підняв ще одну проблему – відсутність захисних смуг на узбіччях доріг. Саме через вирубані дерева і утворювалися сильні перемети, які потім і трактори з першого разу не могли розгребти. Тож депутат планує підняти питання – створення повноцінних захисних смуг.

Боротьба із сніговою стихією: кожен житель Вінниччини важливий

Депутат обласної ради від УСГ Віктор Пигуля теж у себе на окрузі допомагав розчищати шляхи і вулиці від снігових заметів. Особливо цього потребували люди, які живуть не на центральних вулицях.

– Є хутори, є вулиці за річкою, туди техніка фізично не може дістатися. Є віддалені кутки, які цей снігопад фактично від світу відрізав. Але людина ж має вийти з хати, і щоб добратися, куди планувала, ми задіяли свою техніку, – розповів Віктор Пигуля.  – Центральні дороги вони прогортають, а от в себе по селах тільки ми це і робимо.

У Барській і Копайгородській громадах, об’єднавши зусилля, замети на дорогах розчистили оперативно.

– Разом з міським головою Володимиром Саволюком об’єднали усіх. Долучили і військову частину, і місцевий автодор, і сільгоспвиробників. Усі відгукнулися і допомагали у розчистці доріг від снігу і переметів, – розповідає депутат Вінницької обласної ради від «Української Стратегії Гройсмана» і голова фракції УСГ в облраді Олександр Хом’як.

Він дякує усім, хто долучився до боротьби зі стихією. Адже ще у ніч на суботу на дорогах утворилися сильні перемети, які подекуди сягали до 1,5-2 метри. Тож додаткова техніка і трактори були вкрай необхідні.

-Наше підприємство теж надало трактори, – розповідає Олександр Хом’як. – Загалом територію громад розбили на напрямки і закріпили відповідальних. Фактично за добу пробили дороги до усіх сіл.

Ще з ночі почали чистити дороги у Бершаді. Хоч мороз і крепшав, але сніг падав мокрий, тож аби до ранку дороги не стали ковзанкою, на розчистку вивели техніку.

– Із третьої ночі особисто працював на місці із заступником голови громади, – каже депутат обласної ради від «Української Стратегії Гройсмана» Василь Гондарук. – Молодій об’єднаній громаді допомагаємо на безоплатній основі.

Боротьба із сніговою стихією: кожен житель Вінниччини важливий

Депутат надав техніку свого підприємства для розчистки доріг не тільки Бершаді. Постійно і сніг розчищають, та й іншу посильну допомогу надають ще п’яти селам. Грейдери, трактори із отвалами, фронтальні телескопічні погрущики, екскаватор – ця техніка підприємства в разі потреби одразу починає працювати для людей у громадах.

Об’єднані зусилля завжди дають результат. Бо це правильно і зрозуміло – не чекати і не кивати на когось, а допомогти, якщо ти можеш це зробити. І головне те, що люди бачать, що про них не забули, що про них піклуються.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня