27 Серпня, 2020, 16:57

Без підтримки підприємництва підняття мінімальної зарплатні не дасть позитивного ефекту, – Володимир Гройсман

Першим українським урядом, який наважився на разове подвоєння мінімальної зарплатні, а за час своїх повноважень збільшив її утричі, був Кабмін під головуванням Володимира Гройсмана. Саме тому оцінка ініціатив нинішньої влади щодо збільшення «мінімалки» до 5500 гривень з вуст Володимира Гройсмана заслуговує на увагу.

 

Зростання мінімальної заробітної плати в Україні в цілому правильний крок до загального зростання добробуту людей, але цей крок мав бути комплексним. Разом із тим, щоб подбати про людей, які отримують зарплати, треба було подумати і про людей, які ці зарплати сплачують. Про це сказав Прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман. Він наголосив, що його Уряд підвищив мінімальну зарплату втричі, і проєкт державного бюджету на 2020 рік авторства Уряду Гройсмана передбачав зростання «мінімалки» до 5500 грн.

 

Одночасно, були продумані й інструменти підтримки підприємництва – реального сектору, як єдиної передумови подальшого зростання й зміцнення економіки. Втім вийшло так, що більшість із запропонованих дій з осені минулого року були проігноровані – Україна увійшла в кризу, яка лише посилилася через пандемію.

«А хто нас може витягти з кризи? Тільки реальний сектор. Сьогодні їм недостатньо ресурсів, щоб втриматися і розвиватися. У нас на 35% впали капітальні інвестиції. Значить, бізнес не інвестує в свій розвиток. Запасу на майбутнє немає. І це треба оцінювати. Підняли «мінімалку» – підтримайте підприємця за кожне збережене робоче місце», – сказав Володимир Гройсман.

Він вкотре зауважив, що Україна багато місяців поспіль живе без чіткого плану подальших дій і розвитку.

«Головна функція уряду – провести людей через складні випробування. Потрібна програма підтримки родин, підприємців, освітян, медиків. Людям потрібні чіткі відповіді – зокрема в питанні карантину. Що людям робити?, – поставив питання Володимир Гройсман. – І тут не треба скидати відповідальність на місцеве самоврядування. Економіка падає, і у них (місцевої влади) бюджети так само тріщать по швах». Як підкреслив Володимир Гройсман, відсутність програми дій накладається ще й на той факт, що Україна живе в борг. «Лише за останні 5-6 тижнів чинний уряд взяв в борг на внутрішньому ринку 83 млрд грн. Тобто взяли, а треба буде віддати. А звідки? Тільки з економіки. Саме тому, я підкреслюю: має бути системна програма дій, яка дозволить підтримати економіку і повернути її до зростання, – сказав політик. – Питань багато, проблем багато. І не треба закривати на це очі. Якщо будемо закриватися, це буде ще болючіше для людей».

Останні новини

Новини

25 Березня
24 Березня
23 Березня
22 Березня
21 Березня