25 Травня, 2022, 10:01

Бельгійські медики передали 40 тонн гуманітарної допомоги вінницьким лікарням

Вінниця вже вкотре отримує гумдопомогу від наших іноземних друзів та партнерів. Цього разу це благодійний вантаж із Бельгії. Його допоміг зібрати українець Ігор Вітенько, який є експертом з лікування важких ран в академічній клініці в Ґенті (Бельгія). Це сучасні електричні функціональні ліжка, ортопедичні та протипролежневі матраци, медичні меблі, засоби для реабілітації, медикаменти. Загалом – майже 40 тонн.

«Сьогодні ми розвантажуємо 2 великих вантажних автомобілі, а це майже 40 тонн допомоги – переважно медичні меблі, засоби реабілітації та догляду. Той ліжковий фонд й обладнання, які у нас є, розраховані на мирні часи й зараз потребують підсилення. Вантаж, який надійшов до Вінниці – суттєво покращить умови лікування важких пацієнтів. Тому ці медичні меблі необхідні», – говорить директор департаменту охорони здоров’я вінницької міської ради Олександр Шиш.

Майже 95% вантажу буде для потреб ШМД, також частина медикаментів піде на амбулаторний етап для забезпечення пацієнтів з певними хворобами.

«Щоденно майже 1000 пацієнтів перебуває на стаціонарному лікуванні. Тож потреба в медикаментах, перев’язувальних матеріалах – дуже велика. Нам вдалось зробити двомісячний запас матеріалів та ліків, але якщо цей запас постійно не поповнювати, то він швидко буде використаний. Якусь частину матеріалів закуповуємо власними коштами, також отримуємо централізовано допомогу від держави, працюємо адресно з тими громадами та країнами, які відгукуються на потреби вінницької громади. Ми раді приймати допомогу від усіх», – наголошує Олександр Шиш.

«Ми щиро вдячні Бельгії та нашому другу Ігорю Вітенько, який сприяв цій допомозі. Особлива подяка за госпітальні функціональні ліжка та мобільний транспорт. Це дасть нам можливість збільшити потужність закладу, дуже доречними будуть й медичні меблі, засоби догляду та реабілітації. Одразу все завозимо в ті палати, де це необхідно», – говорить медичний директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Богдан Трохименко.

Останні новини

Новини

30 Червня
29 Червня
28 Червня