85% вінничан позитивно оцінюють зміни в місті в останні роки, – дослідження «SocioInform»

Переважна більшість жителів Вінниці – 85% – позитивно оцінюють зміни, які відбулися у місті за останні роки. Про це свідчать дані Соціологічного центру SocioInform (м. Львів), представлені сьогодні громадськості Вінниччини.

Дослідження проведено шляхом стандартизованого інтерв’ю з 13 по 18 червня. Участь в опитуванні взяли як жителі Вінниці, так і Вінницької області – загалом 2000 осіб. Саме тому зріз настроїв відображає соціально-політичну ситуацію і в обласному центрі, і в регіоні в цілому.

Як свідчать результати опитування, змінами в області задоволені 60% респондентів, 18% не побачили жодних перетворень на краще в останні роки. Позитивно сприймаються й плани щодо створення Вінницької ОТГ – 51% готові до об’єднання Вінниці із навколишніми населеними пунктами.

Електоральні симпатії, згідно з результатами дослідження, переважно на боці політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» та чинного міського голови Вінниці Сергія Моргунова. За нього готові віддати свої голоси 59,4% респондентів. При цьому інші кандидати набрали б в разі проведення виборів уже в найближчу неділю, від 0,2% – до 2,8%.

85% вінничан позитивно оцінюють зміни в місті в останні роки, – дослідження «SocioInform»

Відзначимо й особистий рейтинг попереднього мера Вінниці, Прем’єр-міністра України (2016-2019) Володимира Гройсмана. Так, 68% вінничан довіряють йому як політику. Рівень довіри до Президента Володимира Зеленського – 25%, до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова – 20%. 55% жителів області вважають Гройсмана найкращим Прем’єр-міністром, а 11% жителів області назвали найкращим очільником Уряду Юлію Тимошенко.

На виборах до Вінницької міської ради команда «Української стратегії Гройсмана» набрала б 52,7% голосів. По області цей показник – 35,3%. У ТОП-5 партій, які також розглядаються як потенційні учасники виборів до міськради та місцевих рад, увійшли «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа – За життя». Але за них готові проголосувати не більше 13,3-13,4% опитаних.

Окремою темою дослідження стало питання протидії COVID-19. Так, дії Президента Володимира Зеленського в цій сфері позитивно оцінили 27% жителів Вінниці і 28% жителів області. Рівень підтримки дій Уряду – 11 та 12% відповідно. Натомість невдоволення діями Уряду під час карантинусягнуло 48% і у Вінниці, і в області.

У регіональному розрізі, відповідаючи на питання, хто найбільше допомагав боротися з COVID-19, 33% вінничан назвали Фонд, створений за ініціативи Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова «СтопВірус».

На обласному рівні найсуттєвішим помічником у протидії хворобі визнано місцеві громади – 29%респондентів саме їх назвали найактивнішим учасником протипандемічних заходів. Фонд Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова «СтопВірус» відзначили 22% опитаних.

Дослідження торкнулося також і окремих питань місцевого розвитку. Так, 84% опитаних вінничан сказали «так» введенню штрафів за паркування у непристосованих для цього місцях, а 60% схвалюють евакуацію автомобілів порушників.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня