82 мільярди гривень повинні програти українці, щоб виконати план “Слуг народу”

Верховна Рада сьогодні, 14 липня, легалізувала гральний бізнес в Україні. Загалом за законопроєкт проголосували 248 депутатів, 224 з них – “Слуги народу”. Підтримали азартні ігри й шестеро народних обранців із Вінницької області.

 

За скандальний закон проголосували вінницькі члени фракції “Слуга народу”: Максим Пашковський, Анатолій Драбовський та Ірина Борзова; а також члени депутатської групи “Довіра” Микола Кучер, Геннадій Вацак та Лариса Білозір.

Згідно з законом, буде запроваджена система ліцензування діяльності у сфері азартних ігор. Регулювання в ній здійснюватиметься спеціальним органом – Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, яка буде підпорядкована Кабінету міністрів.

До її компетенції входитиме ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог із сертифікації відповідного грального обладнання. Розробкою законопроєкту про гральний бізнес займався Борис Баум, колишній топ-менеджер російської VS Energy і великої мережі готелів Premier.

В Офісі президента не виключали, що він може очолити орган, який регулює ринок азартних ігор. Сам Баум в інтерв’ю виданню LIGA.net підтвердив, що хоче очолити регулюючу комісію, “щоб переконатися, що закон працює”. Він також зазначав, що податок з обороту казино – це світова практика і “це дуже легко”.

За підрахунками профільного комітету, в бюджет від легалізації азартних ігор в перший рік надійде від 2,5 до 4 млрд грн. У законі про держбюджет-2020 вже передбачено надходження від ліцензій в розмірі 4,4 млрд грн, які будуть спрямовані в спецфонд.

Такі цифри виглядають відрадно, але для того, щоб такі кошти дійсно увійшли до бюджету, треба, щоб українці програли в азартні ігри 82 мільярди гривень! Про це заявила лідерка фракції “Батьківщина”, яка не підтримала законопроєкт.

– Наші експерти прорахували наслідки ухвалення цього закону, і я зараз хочу повідомити, що для того, щоб отримати в бюджет ті чотири мільярди гривень, про які говорить президент, треба, щоб українці програли 82 мільярди гривень“, – заявила Тимошенко.

При цьому в законі, за її словами, по суті передбачається звільнення грального бізнесу від податків.

– Українці важко працюють в аграрному секторі, важко працюють на заводах, підприємствах, заробляючи цю нещасну копійку для своєї родини. А мафії зараз цим законом віддаються мільярди для того, щоб просто зняти з людей ці гроші в беззаконний спосіб, – додала Тимошенко.

Отож, чи буде користь від такого закону простим українцям покаже час…

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
25 Березня
24 Березня