22 Листопада, 2021, 12:03

5,9 млн тонн зернових намолотили аграрії Вінниччини – найбільше в Україні

Аграрний сектор області зберігає лідируючі позиції в Україні за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства. Питома вага області в загальнодержавному виробництві складає понад вісім відсотків.

Цьогоріч індекс виробництва сільськогосподарської продукції склав 115,2% до аналогічного періоду минулого року. В тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 120,9%, по господарствах населення – 102,8%.

Застосування інтенсивних технологій в поєднанні з сприятливими погодними умовами дало можливість сільгоспвиробникам отримати вищу урожайність практично всіх сільськогосподарських культур. Валовий збір ранньої групи зернових та зернобобових культур в поточному році на 32% вищий намолоченого в минулому році.

Наразі, ще триває збирання кукурудзи на зерно, якої зібрали на більш як на 80% площ, намолотили 3545 тисяч тонн зерна. Середня урожайність за оперативною інформацією складає 96,5 ц/га, що на 43,0 ц/га більше минулого року. За даними Міністерства аграрної політика на Вінниччині намолотили найбільше зерна серед регіонів України – 5,9 млн. тонн. Всього очікується в поточному році валовий збір зернових культур в обсязі понад 6,5 млн. тонн, — інформує Вінницька облдержадміністрація.

По всіх категоріях господарств намолотили понад 1 млн. тонн соняшнику, що є найвищим валовим збором області за весь період вирощування цієї культури. Виробництво ріпаку зросло майже на 60% та становить 217,4 тис. тонн. Майже на 65% більше отримали урожаю сої, валовий збір якої складає близько 242,3 тис. тонн.  Завершується збирання цукрових буряків, яких накопано більше 2, 4 млн. тонн. Середня урожайність цукрових коренів складає 491,8 ц/га, що на 78,6 ц/га більше ніж минулого року.

В галузі тваринництва область займає перше місце по виробництву м’яса, по чисельності утримуваного поголів’я птиці, друге місце – по виробництву молока, чисельності поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів. По всіх категоріях господарств за січень-жовтень поточного року виробили 543,4 тис. тонн м’яса, 578,4 тис. тонн молока, 629,5 млн. штук яєць. В поточному році в сільськогосподарських підприємствах в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросло поголів’я великої рогатої худоби на 1,6%, в тому числі корів – на 3,3%. Разом з тим, по цій категорії виробників цьогоріч зросло виробництво м’яса на 0,9% та молока на 5,9%.

Останні новини

Новини

30 Червня
29 Червня
28 Червня